Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Youtube Kanalı Kurup Para Kazanmak – Youtuber Olmak
Sosyal Medyada Paylaş
24 Mayıs 2018
Bilgigi

Youtube Kanalı Kurup Para Kazanmak – Youtuber Olmak

Son dönemlerin özellikle gençler arasında en çok konuşulan konularından bir tanesi youtuberlar ve youtuberların kazandığı paralar. Youtube üzerinden bir kanal açıp videolar yayınlamakla bir çok genç yaşlı para kazanmaya çalışırken kanalları tutan yüksek takipçiye ve izleyiciye ulaşan youtuberlar ülkemiz için ciddi oranda yüksek sayılabilecek paralar kazanmaktadırlar. Bu nedenle de, bir çok gencin hayallerini süsleyen youtuber olma hayali günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Peki ama nedir bu youtubedan para kaznama işi, youtuber olup para kazanmak kolay mıdır, youtubedan para kazaabilmek için neler yapılmalı bu soruların cevaplarına dilerseniz hep birlikte bakalım.

Youtube Para Kazanma

Youtube’dan para kazanan insanların öykülerini büyük ihtimalle duymuşsunuzdur ve bunu ben de yapabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Binlerce dolar kazanmak her ne kadar gerçekçi görünmese de eğer oldukça fazla sayıda takipçiniz varsa hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, bu rehberi dikkatlice okumalısınız.

youtuber olup para kazanmak

Kendi Youtube Kanalınızı Kurun

Kanalınız, Youtube’da sizi temsil eden en önemli şeydir. Her Youtube hesabına bağlı olan bir kanal vardır. Bir Youtube hesabına sahip olmak aynı zamanda Google’ın diğer hizmetlerine de erişmenizi sağlayacaktır.

İçerik Ekleyin

Youtube kanalınıza aşırı uzun olmayan fakat kaliteli olan birtakım içerikler eklemelisiniz. Youtube’a düzenli ve istikrarlı bir biçimde içerik eklemeye devam etmelisiniz.

Takipçi Kitlesi Kazanın

Takipçi kitlesi kazanmak, Youtube’dan para kazanmanın en önemli parçasıdır. Youtube’dan para kazanmak için insanların videolarınızı ve bu videolarda bulunan reklamları izlemeleri gerekmektedir. Daha fazla takipçi kazanmanın bir sırrı yoktur. Siz daha iyi içerik ürettiğinizde takipçileriniz de sizi bulacaktır.

Para Kazan Seçeneğini Aktif Hale Getirin

Youtube’dan para kazanmaya başlamak için Youtube kullanıcı ayarlarından para kazanma seçeneğini aktif hale getirmeniz gereklidir. Bu Youtube’un videolarınıza reklam eklemesine izin vermeniz anlamına gelmektedir. Ayrıca bu içeriklerinizde kopya içerik bulunmadığını Youtube’a beyan ettiğinizi göstermektedir.

İzlenme ve Takipçi Şartları

Youtube’dan para kazanmaya başlamak için en az 4000 saat izlenme süreniz ve en az 1000 adet takipçiniz olması gerekmektedir.

Google AdSense

Youtube’dan para kazanmak için Google AdSense’i de kullanabilirsiniz. AdSense’i kullanmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Eğer daha küçükseniz, bir yetişkinden yardım alabilirsiniz.

İstatistikleri Kontrol Edin

İzlenen ve size para kazandıran birkaç video hazırladıktan sonra bu videoların nasıl bir performans gösterdiklerine bakabilirsiniz. İstatistikleri kontrol etmek, size ileride daha iyi ve daha kaliteli videolar hazırlamanızda yardımcı olacaktır.

Videolarınızı Başka Yerlerde Tanıtın

Videolarınızı sadece Youtube’da bulundurmanız yeterli olmayacaktır. Bir blog veya web sayfası kurup, videolarınızı buraya koyabilirsiniz. Ayrıca diğer videoların yorum kısmında ve sosyal medya platformlarında paylaşarak daha çok tıklama alabilirsiniz. Videonuzu bu tarz yerlerde paylaşmak, Youtube’dan para kazanma şansınızı artıracaktır.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.