Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Yağlı Ciltler için Bakım Tavsiyeleri
Sosyal Medyada Paylaş
10 Mayıs 2018
Bilgigi

Yağlı Ciltler için Bakım Tavsiyeleri

byBilgigi, sizlere yağlı ciltler için bakım tavsiyeleri, kurtulma yolları, yağlı ciltlere maske konusunu araştırdı. Bence bir göz atmalısınız 😉

Yağlı Ciltler için Bakım Tavsiyeleri

Yağlı ciltlere sahip bayanların, diğer cilt türlerine kıyasla bakımına biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Her ne kadar sürekli yüz yıkamak ve nemlendirici kullanmamak kulaktan doğma bilgiler yaygın olarak tercih edilse de yağlı cilde sahip kadınların cilt bakımında daha dikkatli olması gerekiyor.

Cilt bakımında doğru adımları izlemek için öncelikle cilt tipinizin nasıl olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Yüzünüzü yıkadıktan sonra birkaç saat içerisinde ortam nemli olmadığı halde cildiniz yağlanıyorsa, yağlı bir cilde sahipsiniz demektir. Ancak yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizin burun, alın ya da yanak gibi sadece bir bölümü yağlanıyorsa cildiniz yağlı değil karmadır. Bunun için de daha değişik bir bakım uygulamanız gerekiyor.

Kuru ve karma ciltlere kıyasla yağlı ciltlerin daha fazla özene ihtiyacı vardır. Yağlı cilde sahip kadınların çektiği en büyük sorunların başında akne ve siyah noktalar geliyor. Cildiniz her ne kadar yağlı olsa da, yağlı ciltlerin de avantajı yok değil. Yağlı cilde sahip kadınların cildi, diğer cilt tiplerine kıyasla daha geç yaşlanıyor. Ayrıca 30’lu yaşlardan sonra da cildin yağlanma seviyesi giderek azalmaya başlıyor.

Yağlı Ciltler için Bilinmesi Gerekenler

Yağlı cilt tipi genellikle genetiktir. Ancak ergenlik döneminde hormonların daha çok çalışması, yüzün yağlanmasına neden olmaktadır. Yüzünüzün daha az yağlanması için sürekli yüzünüzü yıkamanız, cildinizin daha çok yağ üretmesine neden olmaktadır. Buna bağlı olarak da cildiniz ilerleyen dönemlerde daha fazla yağ üretecek ve başınıza akne gibi sorunlar açacaktır. Bu yüzden özellikle ergenlik dönemlerinde yüzünüzü gereğinden fazla yıkayarak doğal yağ tabakasını inceltmemeniz gerekiyor. Yüzünüzü fazla yıkamakla eşdeğer olarak, alkol içeren tonikler de cildin doğal yağ tabakasını incelterek tonik kullanılmadığı takdirde çok daha yağlanmaya neden olacaktır. Kısacası yüzünüzü aşırı yıkamak ya da tonikle sürekli temizlemek, sizi bu aktivitelere bağımlı hale getirecektir.

Cildinizin ilerleyen dönemlerde aşırı yağlanmasını istemiyorsanız, cildinizi günde sadece birkaç sefer ılık su ile yıkamanız ve yumuşak hareketlerle kurulamanız yeterli olacaktır.

Bu makalenin tüm kullanım hakları bilgigi, (bilgi blogu,genel blog)‘ye aittir.Kopyalanması yasaktır.

Bu makalede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde yönlendirme amacı taşımamaktadır.Resmi bir açıklama kesinlikle değildir.Sitedeki her bilgi mutlaka uzmanına danışılmalıdır.Bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır ve tüm sorumluluk okuyucuya/ziyaretçiye aittir.Bilgigi.Com olası bir durumda sorumlu tutulamaz.

FACEBOOK HESABIMIZ TIKLA | TWİTTER HESABIMIZ TIKLA | INSTAGRAM HESABIMIZ TIKLA

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.