Uçuk Tedavisi

Uçuk Tedavisi

Uçuk herpes simplex adlı bir virüsün neden olduğu bir enfeksiyondur. Bu virüs alındıktan sonra vücutta kalır, sadece bağışıklık sistemi virüsün aktif olmasını engeller. Ama zaman zaman bağışıklık sistemi düştüğü zamanlarda aktif hale geçerek hastalık yapar. Peki, uçuk nasıl geçer? Daha çok dudak gibi mukoza olan bölgelerde çıkan uçuk için bir takım önlemler alınabilir.

Neden Uçuk Olur?

Yoğun strese maruz kalmak vücut direncini düşürür. Düşen vücut direnci virüsün aktif hale gelmesinin nedenidir. Yorgunluk ve ateşli hastalıklar da uçuğun bir başka nedenidir. Kanser tedavisi görmek ve kullanılan bazı ilaçlar vücut direncini etkiler. Bağışıklık sistemi düştüğü anda fırsatçı bir virüs olan uçuk hemen patlak verir.

Uçuk Tedavisi

Uçuk tedavisi için bazı kremler kullanılır. Uçuk kremleri uçuk çıktıktan sonra pek etkili olmaz. Uçuk çıkarken dudak kenarında kaşınma ve karıncalanma hissi oluşturur. Daha tam olarak çıkmadan hemen krem sürülmeli ve önlem alınmalıdır. Tedavide bağışıklık sistemini güçlü tutmak önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler yapılmalıdır. Yakın temas ile bulaştığı için kimse öpülmemeli ve her eşya tek kullanımlık olmalıdır. Site doğal yöntemler ile tedavi imkanı tanır. Doğal ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğini ve karışım hazırlarken hangi malzemeden ne kadar konulması gerektiğini siteden öğrenebilirsiniz.

Doğal Tedavi Yöntemleri

Uçuk için doğal tedavi yöntemleri çok işe yarar. Doğal olarak uçuğa ne iyi gelir? Sarımsak doğal antibiyotik olarak geçer. İçinde bulunan mineraller iyi bir antioksidan olup bağışıklık sistemini güçlendirir. Çıkan uçuk için bal ve sirkeyi karıştırın ve uçuğun üzerine uygulayın. Sirke iyi bir dezenfektan maddedir. Çıkan uçuğa diş macunu sürerek de uçuğun ilerlemesini durdurabilirsiniz. Limon ve karbonat karışımı biraz canınızı yakabilir ama uçuğa çok iyi gelir.

Asit virüsün yapısını bozar ve tahrip eder. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol c vitamini alımı yapılmalı ve zencefil, soğan, sarımsak gibi ürünler tüketilmelidir. Hijen koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Başka birinin eşyası kullanılmamalıdır. Uçuğa dair tüm doğal tedavileri sitede bulabilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Site doğal tedaviler üzerine kurulmuştur.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?