Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Ticket Kartı Nakite Çevirme Yolları
Sosyal Medyada Paylaş
27 Eylül 2018
Bilgigi

Ticket Kartı Nakite Çevirme Yolları

Memur veya özel sektörlerde çalışan insanlara yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere genellikle ticket kartları verilir. Bazı yerler sodexo kart bazısı multinet bazısı setcard olarak adlandırılır. Bu yemek kartları dışında da yeni çıkan farklı yemek kartları bulunmaktadır. Bunları zaman zaman nakite çevirme ihtiyacı hepimiz duyabiliriz. Yemek yemeyeceğimiz için boşa gitmemesi amacı ile nakite çevirmek isteyebiliriz. Ya da nakit ihtiyacımızı karşılamak amacı ile sodexo kartımızı ya da diğer ticket kartımızı nakit paraya çevirmek isteyebiliriz. Bunu isteyen veya düşünen sadece biz değiliz. Bizden önce de bu düşünce içerisinde olanlar ticket kartları nakite nasıl çevirebiliriz sorununa çözüm yollarınız bulmuşlar. Bakalım ticketı nakite nasıl çevirebilirmişiz.

Ticket Kartı Nakite Çevirme Yolları

Nakite çevrilen ticket kartı ile acil nakit ihtiyacı karşılanabilir. Ancak kullanıcılar için ticket kartlarının nakite çevrilmesi biraz zahmetli bir iş gibi gelebilir. Gerekli olduğunda nakit ihtiyacını acilen gidermek için ticket kartlarındaki miktarı nakit olarak almak isteyen kişiler bu konuda oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Yemek kartını kırdırmak olarak da bilinen bu işlem için bazı tefeciler yüksek oranda para istemektedirler. Zor durumda kalan kişiler bu miktarı kabul ederek bu parayı verirler. Bazı durumlarda ise bu yemek kartlarının anlaşmalı oldukları işyerleri tarafından nakite çevrildiği bilinmektedir.

Her gün gidilen restoran sahibinden ticket kartınızı nakite çevirmesini isteyebilirsiniz. Ticket kartı nakite çevirmek genellikle işyerleri veya nakite çeviren kişiler belli bir miktar komisyon ücreti istemektedirler. Yaklaşık olarak 500 TL miktarında olan ticket kart içeriğini, 50 TL kadar bir komisyon vererek nakit paraya çevirebilmeniz mümkündür. Bu işlemler genellikle İstanbul ve çevresinde daha sık yapılmaktadır. Ticket yemek kartı ile anlaşmalı olan mağazalardan alışveriş yapan tanıdıklarınıza kartı vererek yapacakları harcama miktarında size nakit ödeyebileceklerini söyleyebilirisiniz.

ticketı nakite çevirmek
ticket kartı ( yemek kartlarını ) nakite çevirmek

Ticket Kart Nedir?

Ticket kart çalışan kişilere firmaları tarafından sağlanan bir kart sistemidir. Özellikle öğle yemeklerini bu kart ile nakit para ödemeden yaparlar. Ticari kart kapsamında olan ticket kart, firma tarafından çalışan bireylere özel belirli bir miktar aylık olarak ödeme sağlanmasıdır. Anlaşmalı olan tüm mağazalarda geçerli bir karttır. İster yemek, ister giyim alışverişinde kullanılması serbesttir. Ticket kart, sadece anlaşmalı olan mağazalarda ve işyerlerinde kullanılmaktadır.

Ticket Kart Nerelerde Geçer?

Ticket kart anlaşmalı olan mağaza ve iş yerlerinde geçmektedir. Bazı kartların kendi içlerinde çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitliliğe göre kullanım yerleri de değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda ticket kartınızın nerelerde kullanılacağını öğrenmek için akıllı telefonlardaki uygulamalar kullanılabilir. Ayrıntılı bir şekilde ticket kartın geçebileceği mağazalar bu telefon uygulamalarından öğrenilebilir. Genel kullanımlarına göre lokanta ve giyim mağazalarında, bazı belirlenmiş olan marketlerde ticket kart geçmektedir.

Bazı ticket kartlar kuyumcularda da geçebilmektedirler. Kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri ile alakalı detaylı makalemize kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri başlıklı konumuza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.