En İyi Tayland Dizileri

En İyi Tayland Dizileri

Bu makale içerisinde Tayland dizileri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. En iyi Tayland Dizileri hangileri, en popüler tayland dizileri nelerdir gibi soruları cevaplamaya çalışacağımız makalemizi keyifle okumanızı dileriz.

Dünya genelinde dizi sektörü son derece seyirci sayısı yüksek ve takip edilen bir sektördür.  Öyle ki son dönemlerde  Türk yapımı bazı dizilerin yurtdışında bir çok farklı ülke de izlenme rekorları kırdığını duymaktayız. Buna benzer şekilde uzak doğu dizileri de zaman zaman popüler hale gelmektedir. Her ne kadar ülkemizde çok fazla izlenmese de Taylandın oldukça ünlü dizileri mevcuttur. Uzak doğu dizi sektöründe ciddi bir yer tutan Tayland Dizileri içerisinde bilinen ve popüler olan bazı dizileri sizler için listeledik.

[irp posts=”1372″ name=”En İyi Hint Filmleri, Hint Sineması”]

En Popüler Tayland Dizileri

Tayland yerel insandan fazla turistlerin yaşamakta olduğu bir ülke bu nedenle dizi- film sektörü gibi sektörlerden ziyade tatil planları ile öne çıkmış olan bir ülke. Ancak son zamanlarda adından dizi sektörü ile de söz ettirmeyi başaran Tayland da yayınlanmakta olan en iyi dizileri sizler için sıraladık.

Princess Hours Thai

Tayland dizileri içerisinde en çok bilinen ve en çok izlenen dizilerden bir tanesi şüphesiz Princess Hours Thai’dir.

en iyi ve popüler tayland dizilerinden Princess Hours Thai

Tayland dışında bir çok yurt dışı tv kanallarında da kendisine pay bulan Princess Hourse Thai adlı Tayland dizisi bir gençlik dizisidir ve okul, gençlik yıllarını anlatmaktadır. Birbirlerinden farklı iki farklı hayatın içerisinde yaşayan iki gencin hayat hikayesini konu edinen Tayland dizisinin genel izleyici kitlesi de genç kuşakdan daha çok Z kuşağı olarak adlandırılan kesimdir. Bu dizi en iyi Tayland dizileri arasında da gösterilmektedir.

Devil Lover

Tayland’ın sevilen dizilerinden bir diğeri ise Devil Lover olarak bilinmektedir. Yine bu dizi de de izleyici kitlesi genellikle genç kesim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tayland da oldukça meşhur olan ve gençler tarafından takip edilen bir Tayland dizisi

Dizi için hem Bilim kurgu, hem gençlik hem de romantik bir dizi demek doğru olacaktır. Hatta Sora’nın özel güçlerini de işin içine katacak olursak oldukça da fantastik bir dizidir. Dizi de özel güçleri olan Sora’nın hayat hikayesi anlatılmaktadır. Özel güçlerini kontrol etmekte zorlanan ve çevresindekilere zarar vermekte olan Sora’nın ve arkadaşlarının hikayesini anlatan Devil Lover Türk dizi takipçileri tarafından da özellikle de genç kuşak tarafından ilgi görmektedir. Tayland’ın en çok izlenen dizileri arasında gösterilmektedir.

[irp posts=”1154″ name=”En İyi Yabancı Diziler”]

Cubic

Taylandın en çok izlenen dizilerinden bir diğer olan Cubic adlı Tayland dizisidir.

Taylandın en popüler dizilerinden Cubic

Ruthai’nin babası mafyaya borç yapmıştır ve bu borcunu ödememiştir. Mafyada bu borca karşılık Ruthai’nin ablasını almak istemektedir. Babaları duyunca kızlarını alıp kaçmak ister ancak Ruthai Mafya’ya yakalanır. Ablası kadar güzel olmayan Ruthai bundan sonra Mafyanın hizmetçisi olarak çalıştırılmaya başlanacaktır. Ruthainin hayat hikayesini konu edinen film daha çok aksiyon ve polisiye kategorisine girmektedir.

Angel Magic

Taylandın popüler dizilerinden bir diğeri ise Angel Magic adlı dizidir. Küçük büyük pek çok yaştan izleyicisi olan Tayland dizisi yurtdışında da belirli bir izleyici kitlesine sahip olmuştur.

Taylandın en çok izlenen dizilerinden bir tanesi Angel Magic hakkında detaylı bilgi

Annesini ve babasını kaybetmiş olan Beauty zengin bir ailede doğmuş ve oldukça şımarık bir kız çocuğudur. Anne ve babasını kaybetmiştir. Sadece kendini düşünen Beauty etrafındakilere önem vermeyen bencil bir kızdır. Kuşlardan korkan Beauty gece olduğunda kuşa dönüşecek şekilde lanetlenmiştir ve bu lanetten kurtulmanın yolu ise onu gerçek bir aşk ile seven erkekten öpücük almak olacaktır. Başrollerini Push Puttichai Kasetsin ve View Wannarot Sonthichai paylaşmaktadır. Oldukça fantastik türde bir hikaye olan Tayland dizisi Angel Magic daha çok çocuklar tarafından izlenmektedir.

Diğer Popüler Tayland Dizileri

Son dönemde oldukça popüler hale gelen dizi sektörü içerisinde kendine yer etmeyi başaran bu diziler dışında bir çok tayland dizisi vardır. Bunlar Full House, Kiss Me, Wong Wien Hua Jai, I Wanna Be Sup’tar, Karn La Krang Neung Nai Hua Jai, Roy Leh Sanae olarak sıralanabilir.

[irp posts=”1242″ name=”En Çok İzlenen Kore Dizileri”]

Türkiye’de yabancı dizi izlenme oranları gün geçtikce yükselmeye devam etmektedir. Özellikle Kore dizileri ve Tayland dizileri genç kesim tarafından izlenmektedir. Genellikle romantik komedi ve gençlik dizileri yayınlayan Kore ve Tayland dizi sektörü Türkiye’den ciddi bir izleyici kesimine sahip olmuştur. Can sıkıntısına birebir olan Kore ve Tayland dizilerini sitemizde paylaşmaya devam edeceğiz.  Ayrıca uzakdoğu, Abd ve Avrupa’nın en iyi dizilerini de en çok izlenen yabancı diziler başlığı altında paylaşmaya devam edeceğiz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Paylaştığınız diziler gerçekten çok güzel. Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Yeni paylaşımları merakla bekliyorum

  2. Paylastiginiz tayland dizilerinden farkli dizilerde paylasabilir misiniz acaba konulariyla alakali merak ettiklerimi izleyeyim okul baslamadan

  3. artık yeni tayland dizileri eklemenin vakti gelmedi mi ya bitirdik bunları yeni diziler yok mu Türkçe altyazılı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?