Schengen Vizesi Neden İngiltere’yi Kapsamıyor?

Schengen Vizesi Neden İngiltere’yi Kapsamıyor?

Schengen vizesi toplamda 26 ülkeyi kapsar. Bu ülkeler arasında serbest bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlar. Bu ülkelerin bazıları Avrupa Birliği üyesi ama bazıları değildir, Schengen pasaportuna sahip olanlar bu ülkeler arasında pasaport gösterme zorunluluğu olmadan dolaşabilir. Bu ülkelerden birisinden Schengen vizesi sahibi olan Türk vatandaşları da bu ülkeleri ziyaret edebilir. Ama İngiltere bu ülkelerden birisi değildir. Schengen vizesine sahip olanlar İngiltere’ye gidemez, İngiltere Schengen ülkelerinden biri değildir.

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye gitmek için Türkiye’de doğrudan İngiltere konsolosluğuna başvurulmaz. Aracı kurumlarla vize alabilirsiniz. Kuralları İngiltere Konsolosluğu belirler ve bunları yerine getirerek İngiltere vizesi alabilirsiniz. Eğer İngiltere’ye gitmek isterseniz ya da gitmek zorunda iseniz CSS Legal aracılığıyla gidebilirsiniz. Bu firma gerekli olan prosedürler ve yapılması gerekenler konusunda size profesyonel bir hizmet verebilir.

İngiltere Vizesi İle Yapılması Gerekenler

İngiltere vizesi genelde herkesin kafasını karıştırır. Çünkü İngiltere vize alınması en zor olarak bilinen ülkeler arasındadır. Ama sorun daha çok evrakların tamamlanması ile ilgilidir.

İngiltere vizesi yapılması gereken prosedürler şunlardır:

  • İngiltere kalacağınız süre için geçerli olan pasaportunuz olmalıdır.
  • Vize türünün belirlenmesi konusunda dikkat edilmesi gerekir.
  • Vize türü için gerekli olan bütün belgeler ve çeviri işlemleri yapılır.
  • Başvuru için gerekli formların ve dosyanın tamamlanması.
  • Başvuru için gerekli olan randevunun alınması
  • Dosyanın sisteme işlenmesi ve parmak izi için hazırlanması
  • Dosyanın gerekli yere teslim edilmesi, biyometrik olarak yapılması gereken işlemlerin tamamlanması.

 

İngiltere Vizesi Neden Zor Alınır?

İngiltere dünyanın her yerinden gitmek isteyen kişinin çok olduğu bir ülkedir. Hem yaşamak hem de iyi bir eğitim almak için en çok tercih edilen yerler arasındadır. Vize için alınması gerekenler ve belgeler mutlaka uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Aslında İngiltere vizesinin zor alınması bu belgelerle ilgilidir.

Bu yüzden dikkat etmeniz gereken konu CSS Legal gibi profesyonel ve uzman bir firmayla görüşmenizdir. Yapılması gereken işlemler bu firmada uzman kişiler tarafından yapılır. Bu konudaki değişiklik ve yenilikler yakından takip edilir ve herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Gereken şartları CSS Legal uzmanları ile birlikte yerine getirirseniz İngiltere vizesi alabilirsiniz.

 

İngiltere Vizesinin Tüm Detayları : https://csslegal.com/ingiltere-vizesi/ingiltere-vizesi-basvurulari-(genel-bilgiler)

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?