Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır ?
Sosyal Medyada Paylaş
13 Eylül 2018
Bilgigi

Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır ?

1840 yılında kurulan PTT, Türkiye’nin posta teşkilatı olarak bilinmektedir. İlk etapta posta ve telefon ve telgraf işleri üzerine kurulu olan şirket, zaman içerisinde kargo işlemlerini de yürütmeye başlamıştır. 2004 yılında bankacılık sektörüne giriş yapan PTT, 2017 yılı itibari ile katılım bankacılığına da giriş yaparak birçok sektörde müşteri kabulüne başladı. Müşterilerinin birikim yapabilmeleri adına hesap açmalarına izin veren PTT, kısa süre içerisinde yüzbinlerce müşteri kazanmayı başarmıştır.

Ptt Kart Şifresi Alma

PTT üzerinden hesap kartı edinen kişiler, gerek ATM üzerinden gerekse POS alışverişi yapmak istemeleri zaman kendilerinden bir kart şifresi istemektedir. Kart şifrelerini bilmeyen kişiler, şifre alımını nereden yapacaklarını merak etmekteler.

Geçmiş yıllarda bankamatik ve kredi kartları üzerinden yapılan alışverişlerde şifre istememekteydi. Güvenlik nedeni ile tüm bankaların eş zamanlı olarak şifre sistemine geçmesi birçok kişinin sorunlar yaşamasına neden olmuş durumda. PTT Kart Şifresi konusunda da sıkıntı yaşayan kişiler için bu yazımız içerisinde şifre alımının nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

ptt kart şifresini unuttum
ptt kart şifremi nasıl alabilirim

PTT Bank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Yeni bir PTT Kart sahibi oldu iseniz; alışverişe başlamadan önce ilk olarak PTT şubelerine giderek kart şifresi talebinde bulunmanız gerekiyor. Şubeler üzerinden yapacağınızı görüşme doğrultusunda birkaç dakika içerisinde kart şifresini alabilirsiniz. Eğer  PTT şubelerine gitme gibi imkanınız yok ise 444 1 788 numara üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri, sizlerden bazı kimlik bilgileri doğrulaması yaptıktan sonra kart şifresiz telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Şu an için sadece banka kartı hizmeti sunan PTT, şu an için kredi kartı hizmeti vermeyeceğini belirtmekte. PTT üzerinden yapılan tüm işlemler bankamatik kartı üzerinden vadeli hesaplar ile yapılmaktadır. PTT kart şifresini unutan kişiler de yeni bir şifre alabilmek adına yine bu adımları takip etmelidirler.  Bu bahsettiğimiz adımların sadece PTT Bank için olduğunu düşünmeyin. Hemen hemen ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar için kart şifresi alımı için kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri kanalı, size şubeler kadar birçok konuda yardımcı olacaktır.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.