PMYO Sözlü Mülakat,PMYO Mülakat Tecrübeleri ve 2018 PMYO Mülakatı

PMYO Sözlü Mülakat,PMYO Mülakat Tecrübeleri ve 2018 PMYO Mülakatı

byBilgigi, 2018 PMYO Mülakatı,PMYO Mülakat tecrübeleri,PMYO Sözlü Mülakatı‘nı araştırdı.Haydi vur jopunu beller kırılsın 🙂

Meslek Yüksek Okulu yani PMYO, Polis Akademisine bağlı 2 yıllık bir eğitim süreci ile polis memuru yetiştiren kurumdur.2018 PMYO’ya girebilmek için öncelikle başvuru şartlarınızın uygun olup başvuru yapmanız gerekmektedir.PMYO 2018 Başvuru Şartları’na uygunsanız başvurunuzu yaptıktan sonra ki aşama PMYO mülakatıdır.Sizlere PMYO Mülakat tecrübelerinden bilgi aktaratacağız.

2018 PMYO Sözlü Mülakat Nasıl olacak?

PMYO Mülakatı‘nın 1.aşaması spor yani fiziksel yeterliliktir bu aşama ile ilgili bilgiye sitemizden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

PMYO Mülakatı‘nın 2. aşaması ise sözlü mülakat’tır.PMYO sözlü mülakatında neler yaşandığını tecrübelere dayanarak aktaralım.İlk olarak başvurunuz sonucu size ilan edilen tarihte ve saatte ilgili yerde bulunursunuz.PMYO mülakat tarihi yaklaştığında kapıdaki memurlar sizi sıraya dizip,üstünüzü arayarak içeri alır.

2018 PMYO Mülakatı’na telefon ile girebilir miyim? 

Hayır.Mülakat binasına kesinlikle akıllı veya eski tip normal telefon ya da teknolojik bir alet(kayıt cihazı vb.) sokulması yasaktır.PMYO Mülakatına yanınızda telefon ile gittiyseniz bunu emanete bırakabilirsiniz veya kapıda sizi bekleyen bir yakınınız varsa onlara emanet edebilirsiniz ama içeri sokmak kesin olarak yasaktır.

Üstünüz arandıktan sonra içeri alanda sizi toplarlar ve gruplar olarak bir alana götürürler ve sizden istenen evraklar toplanıp dosyalanır.(Fotoğraf,diploma vs.) Sonrasında ise gruplar halinde PMYO Sağlık Şartlarına uyuyor musunuz diye kontrol etmek için sağlık kontrolüne götürüleceksiniz orada 1 doktor,1 psikolog ve 1 adette boy ölçümünüzü yapan kişi olacak.İlk olarak boyunuz ölçülecek sonrasında vücudunuzdaki izlere vs bakılacak ve psikolog bu arada size birkaç soru sorabilir eğer sorun tespit edilirse sizi mülakattan çıkartacaklar ve elenmiş olacaksınız,o an binayı terketmeniz gerekecek.

PMYO sağlık kontrolünü de tamamlarsanız sonrasında gruplar halinde spor mülakatı,fiziksel yeterlilik için alana götürülür isminiz söylendiğin de parkur sahasına gidip o aşamayı geçmeye çalışırsınız eğer geçebilirseniz grubunuzdaki diğer arkadaşların tamamlamasını beklersiniz çünkü beraber sözlü mülakat aşamasına götürüleceksiniz eğer fiziksel yeterlilik yani parkurda başarısız olursanız çıkışınız istenilecek ve binadan ayrılacaksınız.

PMYO Fiziksel Yeterliliği yani PMYO Parkurunu da geçerseniz artık son aşama olan PMYO Sözlü Mülakat için başka bir binaya götürüleceksiniz.PMYO sözlü mülakat farklı farklı odalarda yapılır herkesin komisyonu farklı olabilir 1.komisyon 1 odada,2.komisyon başka bir odada bakar.İsminiz söylendiğinde içeri baş selamı ile girersiniz ve sizden ilk kendinizi tanıtmanız istenilir,adınızı soyadınızı baba mesleğinizden ve kendinizden bahsedebilirsiniz sonrasında kart çekmeniz istenecek ve orada ki soruyu okuyup cevaplamanız istenilecek.Bu arada size başka sorular sorabilir sizi konuşturmak isteyebilirler,dikkatinizi ölçecek hareketler yapabilirler bu tamamen komisyona kalmış.Soruyu cevaplayıp arkanızı dönmeden geri geri gelerek baş selamı verip çıkabilirsiniz.

PMYO Sözlü Mülakat aşamasından sonra mülakat tamamlanmış demektir artık binadan ayrılabilirsiniz.Bu dediğim işlemler 6-7 saat sürmektedir çünkü her yerde sıra bekliyorsunuz.

Bu makalenin tüm kullanım hakları bilgigi, (bilgi blogu,genel blog)‘ye aittir.Kopyalanması yasaktır.

2018 PMYO Mülakatı hakkında tüm sormak istediklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.
Bilgigi.Com©, güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. Bilgigi.Com©, özel olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Yayınlanan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.Makaledeki bilgiler araştırmalar sonucu ulaşılan,gayri resmi bilgilerdir.Resmi kurumlar adına bir açıklama değildir.

FACEBOOK HESABIMIZ TIKLA | TWİTTER HESABIMIZ TIKLA | INSTAGRAM HESABIMIZ TIKLA

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?