PMYO 2018 Baraj Puanı Kaç? PMYO 2018 TYT Puanı Kaç?

PMYO 2018 Baraj Puanı Kaç? PMYO 2018 TYT Puanı Kaç?

Evet arkadaşlar yks sonuçları açıklandı. Sonuçlar sonrası gözler pmyo sınavına çevrilmiş durumda. Polislik sınavı için detaylar açıklandıkça sayfamız güncellenmeye devam edecektir.

byBilgigi, PMYO 2018 puanı,PMYO TYT puanı,PMYO 2018 Taban Puanı,PMYO 2018 Puan ‘ını araştırdı.Unutma şansının en yüksek olması için barajın ne kadar üstünde puan alırsan o kadar iyi 🙂

Son zamanlarda özellikle üniversiteli işsiz kesimin giderek çoğalması gençleri daha çok hazır meslek gruplarına yöneltmeye başlamış durumda. Bunların başında da elbette ki polislik geliyor. Polis olabilmek için ise en az lise mezunu olmak zorundalr. Liseden mezun olduktan ise karşılarına pmyo sınavı çıkıyor. Her yıl düzenlenen polislik sınavları baraj puanları değişiklik gösterebiliyor.

PMYO yani Polis Meslek Yüksek Okulu her sene en az lise mezunu erkek ve kadınlar arasından alım yapan,2 yıllık eğitim süresi olan yüksek okul yani 2 yıllık üniversite statüsünde olan bir polis eğitim okuludur.PMYO 2018 alım şartları arasında en önemlilerinden birisi de pmyo 2018 baraj puanı‘dır.Her sene ortalama toplam erkek ve kadın 15-20 bin arasında pmyo başvurusu yapılmaktadır.PMYO 2018 puanı,pmyo 2018 tyt puanı henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da bu konuda önceki senelere bakılarak bir tahmin yürütülebilir.

PMYO 2018 puanı? PMYO 2018 taban puanı? Pmyo 2018 TYT puanı? gibi soruları cevaplandıralım.

PMYO 2018 puanı olarak beklenen tahmini puan 260-290 arasında bir baraj puanıdır.2015’te 270,2016’da 270,2017’de 260 yapılan pmyo baraj puanı, alınacak öğrenci sayısına ve o sene ki öğrencilerin üniversite sınavında ki baraj puanına göre değişmektedir.Bu resmi bir bilgi,resmi bir açıklama değildir önceki senelere dayanarak öngörülen pmyo 2018 puanı‘dır.

PMYO 2018 taban puanları,PMYO 2018 puanı neye göre belirlenecek?

Pmyo puanı o seneki öğrenci alım sayısına göre ve öğrencilerin TYT sınavındaki başarı ortalamalarına göre değişiklik gösterebilir.Nitekim pmyo 2018 taban puanı, o sene TYT’de başarı çok yüksek ise ona göre yükselecek,eğer sınav çok zor ve ortalama başarı düşükse başvuruların az olmaması için de PMYO 2018 taban puanı düşük olacaktır.Bunu 2015’te yaşamıştık.2015’te YGS başarı ortalaması son yılların en düşük ortalamasıydı ve 270 olarak belirlenen PMYO baraj puanı sonucunda, önceki senelere oranla göre çok az bir başvuru olmuştu bunu gören akademi 2017’de pmyo baraj puanını 260’a indirmişti.

PMYO 2018 puan’ı düşer mi? PMYO 2018 nasıl olacak? 

Pmyo puanı 2017’de ham taban puan,okul puanı eklenmeden 260’dı ve bu puan barajıyla kadın erkek toplam tahmini 22 bin  civarında başvuru yapıldı ve 2.250 kişi alındı yani 260 altına düşme ihtimali pek yok gibi zira 260 ile bile 22 bin civarında başvuru yapıldı ancak bu bir ön görmedir pmyo 2018 puanının düşeceğine,yükseleceğine akademi karar verecektir.Eğer önceki seneler deki gibi 1-2 tane daha pmyo kapatılıp pomeme dönüştürülürse alım sayısı da azalacağı için puanın düşmesi imkansıza yakın.PMYO 2018 TYT puanı,sınav başarısına göre belirlenecektir.

PMYO 2018 Puanı Hangi Sınav ile belirlenecek?

Pmyo 2018 baraj puanı, Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına göre belirlenecek.YKS  sınavındaki başarınızın pmyo girişine bir etkisi olmayacak.

PMYO 2018 Puanı ne zaman açıklanacak?

Önceki senelere bakacak olursak, TYT-YKS bitip üniversitelerin tercih dönemi geldiği zamanlarda önce baraj puanı ve alım şartları açıklanacak, bir süre sonra başvurular alınacak en son ise mülakat tarihleri açıklanacaktır.

Bu makalenin tüm kullanım hakları bilgigi, (bilgi blogu,genel blog)‘ye aittir.Kopyalanması yasaktır.

PMYO 2018 puanı hakkında tüm sormak istediklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.
Bilgigi.Com©, güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. Bilgigi.Com©, özel olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Yayınlanan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.Makaledeki bilgiler araştırmalar sonucu ulaşılan,gayri resmi bilgilerdir.Resmi kurumlar adına bir açıklama değildir.

FACEBOOK HESABIMIZ TIKLA | TWİTTER HESABIMIZ TIKLA | INSTAGRAM HESABIMIZ TIKLA

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Ben Polis olmak istiyorum bence herkes hayalindeki meslekte ilerlemeli Allahim herkese gönlüne göre versin inşallah seneye pmyo öğrencisi olacağım inanıyorum ve basaracağım hayalime adım adım ilerliyorum saygilarla …

  2. Arkadaşlar öncelikle Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmaz onu bilin. AMA bir gerçek vardırki çok istiyen deil çok çalışan kazanır .Ve puanın az veya çok olması sizi endiselendirmesin siz herzaman en yükseği alın ki hedefinz garanti olsun . Rabbim yardımcınız olsun.Her şey gönlünüzce olsun..

  3. Tyt den barajı geciptemi pmyo sınavına gireceğiz yoksa tyt den gecen senelere kıyasla 270 falanmı almış olmamız lazım arkadaşlar. Bi yardımcı olurmusunuz?

    • hocam barajın üzerinde puan almış olmak yeterli olacak başvuru yapmak için. Yani barajın altındakiler başvuramıyor diye biliyorum ben

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?