Odeabank Kimin ? Odeabank Sahibi Kim ?

Odeabank Kimin ? Odeabank Sahibi Kim ?

Odebank son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Popüler hale gelmesiyle de “Odeabank kimin?” veya “Odeabank güvenilir mi?” tarzı sorular sorulmaya başlamıştır. Odeabank, Bankaudi grubuna aittir. Bankaudi grubu ise Lübnan merkezlidir. Odeabank ilk olarak 300 milyon dolarlık bir yatırımla ülkemize giriş yapmıştır.

Odeabank Kimin?

Bank Audi, birçok ortağın bir araya gelerek kurduğu bir şirkettir. Raymond Audi, Bankaudi adlı şirketin kurucusudur. 1932 yılında Lübnan’da dünyaya gelmiştir. 1962-1998 yılları arasında kendi adıyla aynı isme sahip olan Raymond şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Günümüzde Raymond şirketinin yönetim kurulu başkanı ise Raymond Wadih Audi’dir.  Şirketin zaman içerisinde büyümesinde kardeşlerinin yanı sıra birçok Kuveytli iş adamının etkili olmuştur.

[irp posts=”1527″ name=”Kanada’da Asgari Ücret Ne Kadar ?”]

Audibank, 10’un üzerinden şubesiyle birçok farklı ülkede bankacılık sektöründe çalışmalar yürütmektedir. Şirkete yapılan yatırımlar sayesinde faaliyet gösterdiği ülke sayısı zamanla artış göstermektedir. Şirket bankacılık hizmetlerini Odeabank adıyla sunmaktadır. Raymond Audi bu köklü şirketin kurucusu olduğu için aynı zamanda da Odeabank kurucusu olarak nitelendirilebilir. Odeabank sahibi ise tek bir kişi değildir ve bankanın birçok ortağı bulunmaktadır. Odeabank’ın yönetim kurulunda ise 10 kişi bulunmaktadır. Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerdir:

  • Samir Hanna
  • Raymond Wadih Audi
  • Youssef Nasr
  • Freddie Baz
  • Marwan Ghandour
  • Hatem Ali Sadek
  • Imad Itani
  • Abdullah İbrahim Hobayb
  • Ayşe Korkmaz
  • Hüseyin Özkaya

Samir Hanna aynı zamanda da şirketin CEO’sudur ve %0.104’lük bir ortaklık payına sahiptir.

Odeabank Güvenilir Mi?

Odeabank, %73’lük bir kısmı Bank Audi’ye ait olan bir bankadır. Bank Audi ise birçok farklı ülkede bankacılık faaliyetleri gösteren bir firmadır. Maddi kaynaklar bakımında da oldukça güçlü olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple Odeabank, güvenilir bankalar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra çoğu bankada da olduğu gibi Odeabank’ta da paranızın 100.000 TL’ye kadar olan miktarı devlet tarafından güvence altına alınmaktadır.

Odeabank Genel Müdürü Kimdir?

Odeabank’ın genel müdürü Mert Öncü’dür. Mert Öncü 1970 yılında dünyaya gelmiştir. Üniversite öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okuyarak tamamlamıştır. 1992 yılında üniversiteyi bitirmesinin ardından 1994 yılında Şikago DePaul Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Daha sonrasında ise doktorasını Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde bankacılık üzerine yapmıştır. Eğitim hayatı başarılarla dolu olan Mert Öncü, liderlik ve yönetim alanındaki sertifika programlarını Fransa’da ve Harvard Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Çalışma hayatına ise ilk olarak Koçbank’ta başlamıştır. Koçbank’taki görevinin yanı sıra İzmir Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca Yapı Kredi bankasında da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2011 yılında ise İcra Kurulu Üyesi olmuştur. Sürekli kendini geliştiren ve bankacılık sektöründe tecrübeye sahip olan Öncü, şuan Odeabank’ın genel müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kariyerinde önemli bir yere sahiptir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?