Londra Hakkında Bilgiler

Londra Hakkında Bilgiler

Özellikle gençlerin yurtdışı rüyalarının başında gelen şehirlerden bir tanesi olan Londra hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz, Londrada nerelerde kalınır, Londrada ulaşım, Londrada gezilecek yerler nerelerdir, Londra dil okulları ve Londra’da yüksek lisans seçenekleri ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Londra’ya Nasıl Gidilir ?

Londra ile Türkiye arasındaki zaman farkı iki saattir. Ülkemizden Londraya neredeyse her gün uçak seferleri bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanından da Londraya uçuşlar bulunmaktadır. Atatürk Havaalanından genellikle Londra Heathrow Havalimanına, Sabiha Gökçen’den ise genellikle uçuşlar Gatwick Havaalanına yapılmaktadır.

londrada kalacak, londrada ulaşım, londra dil okulları ve master imkanları

Londra’ya gitmeden önce pasaport almış olmanız ve İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Pasaportunuzu aldıktan sonra İngiliz Konsolosluğuna vize başvuru yapmalısınız. Vizeler konusunda son dönemlerde özellikle hesapta gösterilen paralar vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi adına önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle vize başvurularında kalacağınız sürece size yetebilecek kadar bir parayı banka hesabınızda göstermeniz gerekmektedir.

Londra’da Ulaşım

Londra belki de en kolay ulaşım seçeneklerine sahip şehirlerden bir tanesidir. Her yere yer altından ulaşım ağı mevcut olan İngiltere’nin Başkenti Londra’da ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul Karta benzer bir şekilde Oyster Card adı altında bir kartı bulunan Londra’da şehir içi gezilerinizi bu kart sayesinde yapabilirsiniz.

Londra’da Kalacak Yer

Londra’da en büyük sorunların başında kalacak yer konusu geliyor. Londrada kiralık oda, londrada kiralık ev seçenekleri mevcut ancak bunların aşırı pahallı oluşu hele ki sterlin tl kuruna baktığımızda bu pahalılığın daha da hissedilir oluşu Türk turistlerin yaşadığı en büyük sorunlardandır. Bu nedenle uygun bir kiralık flat, ev veya oda bulmak oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz londrada kiralık oda, londrada kalacak ev, londrada kiralık flat vb. seçenekleri uygun fiyatlarla sunan Londonemlak.com u tercih etmeniz olacaktır. Gerçektende gumtree vb. emlak sitelerinden daha uygun fiyatlarla kalacak yerler bulma şansınız bu site üzerinden var gibi görünmektedir. Londra bölge bölge ayrılmış bir şehirdir ve Londra merkezi Zone 1 olarak geçmektedir. Bu bölümde ev sayısı azdır daha çok iş ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Bu nedenle de en yüksek kiralar bu bölgede olmaktadır. Genellikle tercih edilen bölge zone 1 e yakın olması sebebi ile zone 2 olmaktadır ancak bu bölgelerin pahalı geldiği durumlarda ise turistler tarafından zone 3 ve zone 4 bölgeleri tercih edilebilmektedir. Onun dışındaki bölgeler Londra merkeze uzak kaldığından fazla tercih edilmemektedirler. Bizler sizlere daha çok zone 2 – zone 3 arası kalmakta olan putney bridge, roehampton, shepherds bush gibi bölgeleri tavsiye edebiliriz. Onun dışında Türk bölgesi olarak geçen daha çok kürtlerin yaşamakta olduğu wood green tarafına ingilizce öğrenmek için yerleşmesini tavs,ye etmemekteyiz. Çünkü bu bölgede ingilizceden çok Türkçe ve kürtçe konuşulmaktadır.

Londra’da Dil Okulu ve Yüksek Lisans Seçenekleri

Londra’da bir çok dil okulu bulunmaktadır. İngilizcenin başkenti olarak görülen Londra dil okulları öğrenciler tarafından rağbet görürken yüksek lisans içinde hem Türkiye’ye yakınlığı hem de üniversitelerin kalitesi göz önüne alındığında yurtdışı yüksek lisans seçenekleri arasında başta yer almaktadır.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?