Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Sosyal Medyada Paylaş
9 Eylül 2018
Bilgigi

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

 

Ekonomik açıdan sıkıştığınız ve acil olarak paraya ihtiyacınızın olduğu durumlar olabilir.Bu gibi durumlarda eğer size ihtiyacınız olan parayı borç olarak verecek bir yakınınız yoksa bankalar devreye girmektedir.Bankalara 3 tür kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Kredi Türleri Nelerdir ?

 

  • İhtiyaç Kredisi : Eğitim , tatil , düğün gibi çok yüksek paralar gerektirmeyen ihtiyaçların giderilmesi için başvurulan kredi çeşididir.
  • Taşıt Kredisi : İkinci el veya sıfır araba alırken gerek duyulan paranın temin edilmesi için başvurulan kredi çeşididir.
  • Konut Kredisi : Hayallerinizdeki evi buldunuz ancak bunun için yeterli paranız yoksa , ihtiyacınız olan parayı satın alacağınız evin teminat altına alınmasıyla bu kredi türüyle karşılayabilirsiniz.

 

Bahsetmiş olduğumuz kredi türlerinden ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek şimdi anlatacağımız yollarla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Ayrıca bu belirtmiş olduğumuz kredi türlerinde faiz oranları seçtiğiniz kredi türüne göre değişiklik göstermektedir.

Banka Şubesine Giderek Kredi Başvurusunda Bulunma

Bu yol belki daha fazla zamanınızı alabilir ve biraz zahmetli olabilir ama doğrusunu söylemek gerekirse eğer ihtiyacınıza uygun kredinin ne olduğuna tam olarak karar veremediyseniz en sağlıklı yöntem Banka şubesine gidip , personelle görüşüp detaylı bilgi alarak kredi başvurusunda bulunmaktır.

Şubeden Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kredi başvurusu için özellikle maaş aldığınız bankaya gidin , bu işinizi daha da kolaylaştıracaktır.
  • Maaş müşterisiyseniz nüfus cüzdanınızın veya sürücü belgenizin yanınızda olması yeterli olacaktır.
  • Maaş müşterisi değilseniz sizden aylık gelirinizi gösteren belgeleri isteyebilirler.
    kredi başvurusu nasıl yapılır
    kredi başvurusu yapmak

İnternet Üzerinden Online Kredi Başvurusunda Bulunma

Banka şubesine gitmeden evinizden hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunma imkanı sunan bu yöntem birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.Tek yapmanız gereken internet üzerinden ilgili bankanın web sitesinde, kredi başvurusu için açılan formu eksiksiz olarak doldurmanız.Eğer müşterisi olduğunuz bankadan , internet bankacılığı şifreniz ile giriş yaparak başvuruda bulunursanız şubeye gitmeniz gerekmeyecektir.Diğer türlü başvuruda bulunursanız onay için şubeye gitmeniz gerekebilir.

Bankanın Mobil Uygulaması Üzerinden Kredi Başvurusunda Bulunma

Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.Üstelik belli bir miktara kadar krediniz onaylanarak anında hesabınıza aktarılmaktadır.

Bankaya Sms Göndererek Kredi Başvurusunda Bulunma

Kredi başvurusunda bulunmak istediğiniz bankanın numarasına T.C Kimlik No ve kredi tutarını yazıp , sms yoluyla göndererek kredi başvurusunda bulunmanız mümkün.Daha sonrasında başvurunuz ilgili banka tarafından değerlendirilir ve onaylanması halinde banka şubesine çağrılırsınız.

Kredi aldıktan sonra kredinizi ödeyemeyecek duruma gelirseniz, sıkıntılı bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu durumda kredi borcu ödenmezse ne olur başlıklı konuya göz atabilirsiniz. Bankalardan avukatlık veya icralık olduğunuz için kredi çekemiyor iseniz bankalar dışında kredi veren yerler başlıklı makaleye göz atmanızda fayda olacaktır.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.