En Çok İzlenen Kore Dizileri

En Çok İzlenen Kore Dizileri

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Güney Kore’de çekimleri gerçekleştirilen Kore dizileri, Kore kültürünün dünyaya yayılmasıyla birlikte yaygınlaşmıştır. Kore dizilerinin birçok ülke kendi kültürüne göre adapte edip yeniden çekmiştir. Üstelik Kore dizilerinin diğer ülke kültürlerine de çok büyük etkisi vardır. Örneğin Güney Kore’de yayınlanan geleneksel dizilerden biri olan Dae Jang Geum, 90 ülkede birden gösterilmiştir. Bu bölümde sizlerle en çok izlenen Kore dizilerini ve yeni Kore dizilerini paylaşmaya çalışacağız.

Kore Dizileri

Kore dizilerinin geçmişi 60’lı yıllara dayanmaktadır. 1990’lı yıllarda ise geleneksel Kore dizileri, mini dizi haline getirilerek tekrar yayınlanmıştır. Kore dizilerinin yapım aşamasında tek bir yönetmen ve tek bir senarist bulunmaktadır. Bu özellik de Kore dizilerinin belirli bir yönetme biçiminin ve dilinin olmasını sağlar. Kore dizilerinin ilk ve tek sezonu 60 dakikalık 12 ile 24 bölüm arasındadır. Tarihsel seriler, 50 ile 200 arasında bölüm sayısına sahiptir ve yine tek sezondan oluşurlar.

Kore dizileri, gece 10 ve 11 arasında üst üste yayınlanır. Kore dizileri genellikle pazartesi ve salı, çarşamba ve perşembe günleri veya hafta sonları üst üste yayınlanır. Kore’de TV kanalları, her saat akşam 7 ile 8 arasını günlük olarak yayınlanan TV dizilerine ayırmıştır. Bu dizileri televona formatındadır ve nadiren 200’ün üzerinde bölümü bulunur.

Son zamanlarda gittikçe gelişen Kore dizi sektörü ile birlikte çok kaliteli ve ünü ülke sınırlarını aşarak, yurt dışına taşan Kore dizileri oluşmaya başladı. Öyle ki Türkiye’de de en iyi yabancı diziler arasında gösterilen bazı Kore dizileri mevcut.

Ülkemizde Kore dizileri özellikle genç kesim tarafından en çok izlenen televizyon dizileri olmaktadır. Türkiye’de yayın yapan tv kanallarında çok fazla rastlayamadığımız Kore dizilerini, özellikle Kore dizisi takipçileri internetten bulup keyifle seyretmektedirler. Son dönemde özellikle romantik komedi tarzı ve gençlik dizisi tarzı Kore dizileri ülkemizde oldukça popüler bir hale gelmiştir. En iyi yabancı diziler denildiğinde akla gelen bir çok Kore dizisi bulunmaktadır. Yabancı dizi sektörü içerisinde kendine yer edinen bazı Kore dizilerini burada sizlerle paylaşıyoruz.

İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri
en çok izlenen ve en popüler kore dizileri 2018

En İyi Kore Dizileri

Eğer Kore dizilerini izlemekten hoşlanıyorsanız, sizin için birkaç önerimiz var. Bu bölümde sizlere Kore’nin en çok izlenen ve şuan popüler olan dizilerini liste halinde paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca bir çok kore dizisi hakkında sizlere çok önemli bilgiler verecek sizlerin hangi türde ve hangi tarzda dizileri seviyorsanız o tarzda bir Kore Dizisi bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bu liste sizin dizi açlığınızı kısa süreliğine de olsa dindirecektir.

The Greatest Love

Bu Kore dizisi zaman zaman eğlenceli ve tatlı zaman zaman ise oldukça hüzünlüdür. Dizinin hikayesi, bir müzik grubunun solisti olan Ku Ae-Jung üzerine odaklanıyor. Grup dağıldığını açıklayınca, Ku çok zor günler geçirmeye başlıyor. Öte yandan popüler bir oyuncu olan Dok Ko-Jin, sürekli medya tarafından kovalanıyor. Bu iki kişinin dünyası hiç olmadık bir zamanda ve yerde kesişiyor. En iyi Kore dizileri arasında gösterilen The Greatest Love Türkiye’de de dizi takipçileri tarafından izlenen Kore yapımlarındandır.

en çok izlenen Kore dizilerinden olan The Greatest Love adlı dizi

Jumong

Kraliyet ailesinin önemli bir üyesi olan ve Goguryeo’nun kurucusu olan Jumong, MÖ 35 yılında doğmuştur. Jumong’un ailesi bir savaşta hayatını kaybettikten sonra Kral Geum Wa tarafından yetiştirilmiştir. Daha sonra bir tüccarın kızı olan So Seo No Jumong’un yeni bir ülke kurma hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmuş ve onun ikinci karısı olmuştur. Jumong adlı dizi de son dönemde en çok izlenen Kore dizileri içerisinde yer alan yapımlardan bir tanesi olmuştur.

en çok izlenen kore dizilerinden olan Jumong adlı dizi

Prosecutor Princess

Tatlı mı tatlı ve şirin mi şirin bir kız var karşımızda. Ma Hye Ri, eşi benzeri bulunmaz bir hafızaya ve odaklanma yeteneğine sahip. Bu sayede bar sınavını da rahatlıkla geçmeyi başarıyor fakat kızımız modayla oldukça ilgili ve sıkı çalışmadan pek hoşlanmıyor. Prosecutor Princess, Ma Hye Ri’nin başından geçenleri anlatıyor. Türkiye’de ki genç kesim tarafından can sıkıntısını gidermek için en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu diziyi bizlerde boş zamanlarınızda can sıkıntısını gidermek adına izlenebilecek kaliteli Kore dizileri arasında gösterebiliriz.

Yıllık İzin Hesaplama, Yıllık İzin Nasıl Hesaplanır ?
en çok beğenilen Kore dizileri 2018

Yeni çıkan Kore dizileri ile en çok izlenen Kore dizilerini bu sayfada paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerde en popüler kore dizilerinden haberdar olmak istiyorsanız sayfamızı takip edebilirsiniz. Ayrıca en çok sevilen Tayland dizilerini incelemek isterseniz  En İyi Tayland Dizileri başlığını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM