Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Kepçe Kulak Ameliyatı,Kepçe Kulak Estetiği,Kepçe Kulak Tedavisi
Sosyal Medyada Paylaş
18 Ocak 2018
Bilgigi

Kepçe Kulak Ameliyatı,Kepçe Kulak Estetiği,Kepçe Kulak Tedavisi

byBilgigi, Kepçe kulak ameliyatı,iple kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak tedavisi,ameliyatsız kepçe kulak tedavisi,kepçe kulak estetiği ‘ni araştırdı.

Kulakların ana işlevi işitmemizi,duymamızı sağlamaktır ancak doğuştan birçok insanda kulağın kıkırdaklarındaki kıvrımlardan ve kafa ile kulak arasındaki açının fazla olmasından kaynaklı, halk arasında ”kepçe kulak” olarak tanımlandırılan durum oluşur.Bir insanın 6-7 yaşına geldiğinde kulak gelişiminin %80’i tamamlanmış olur yani o yaşlardan sonra kulak yapısında pek değişiklik olmaz.

Kepçe Kulak  tedavi edilebilir mi? Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yaptırılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı ile kepçe kulak tedavi edilebilir.Doktorunuzun tercihi ve kulağınızın yapısına göre 1-2 tane farklı kepçe kulak ameliyatı yöntemi bulunmaktadır.Kepçe kulak ameliyatı 1-3 saat arasında sürmektedir bu kulağınızın yapısına ve tercih edilen kepçe kulak ameliyatı yöntemine göre de artış azalış gösterebilir.Kepçe kulak ameliyatı 6-7 yaşlarından sonra yapılabilir çünkü artık kulak gelişimini hemen hemen tamamlamıştır.

Kepçe Kulak Ameliyat olmadan geçmez mi? Ameliyatsız kepçe kulak tedavisi?

Halk arasında özellikle küçük yaşlarda çocuklara sürekli bandaj takarak veya genç kızlarda aynı şekilde bandaj takarak,kepçe kulak bandı takarak denese de bundan sonuç almak imkansıza yakındır zira 6-7 yaşlarında kulak gelişimini tamamlar ve müdahale edilmediği sürece hayat boyunca kalacağı şekli tamamlamış olur.Kepçe kulak kıkırdakların açısından kaynaklanır ve bu kıkırdaklar törpülenip yeni bir açı verilmedikçe,yani içeriden bir müdahale olmadıkça dışarıdan yapılan her çaba ya sonuçsuz kalacak ya da kısa süre sonra tekrar eski halini alacaktır.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı ve Klasik Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı yani Kepçe Kulak Tedavisi temel olarak 2 yöntem ile yapılır.Birincisi klasik, kulak arkasından ufak bir kesi ile girilip kıkırdakların törpülenip yeni bir açı verilmesiyledir.İkinci bir yöntem ise kesi açmadan dışardan iple dikip kıkırdağa açı vermektir ancak ikinci yöntem her kulak yapısına uygun değildir ve kalıcılık açısından birinci yönteme göre ne kadar başarılıdır tartışılır.İple kepçe kulak ameliyatına uygun olup olmadığınız uzman doktorun muayene etmesi sonucu kararlaştırılır.

Kepçe Kulak Duyma Kaybına Sebep Olur mu?

Kepçe kulağın duymaya/işitmeye etkisi yoktur zira bu içerdeki zar ile ilgilidir kepçe kulak ise dışardaki kıvrım ve kafa ile kulak arasındaki açı ile ilgilidir.Kepçe kulak ameliyatının da duymanıza olumlu veya olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Bu makalenin tüm kullanım hakları bilgigi, (bilgi blogu,genel blog)‘ye aittir.Kopyalanması yasaktır.

Bu makalede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.Bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır ve tüm sorumluluk okuyucuya/ziyaretçiye aittir.Bilgigi.Com olası bir durumda sorumlu tutulamaz.
Kepçe Kulak Ameliyatı hakkında merak ettiklerinizi yorum yazarak sorabilirsiniz.

FACEBOOK HESABIMIZ TIKLA | TWİTTER HESABIMIZ TIKLA | INSTAGRAM HESABIMIZ TIKLA

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.