Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
iPhone Batarya Değişimi,iPhone Şarj Sorunu
Sosyal Medyada Paylaş
26 Ocak 2018
Bilgigi

iPhone Batarya Değişimi,iPhone Şarj Sorunu

genel blog,bilgi blogu,bilgigi.com

byBilgigi, iphone batarya değişimi,iphone batarya sorunu,iphone batarya ömrünü uzatma,iphone şarj sorununu araştırdı.O kadar para verdik bu ne dediğini duyar gibiyim 🙂

iPhone modelleri ilk üretimlerinde iş adamları sınıfına hitap ederken,son modelleriyle ve modelleriyle birlikte getirdiği teknoloji ile sadece üst sınıf iş adamlarına değil orta ve orta üstü ekonomik düzeydeki insanlara da hitap etmeye başladı.

iPhone lüks bir telefon olsa da bazı yaşanan kronik sorunlardan dolayı,kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Bu makalemizde ele alacağımız iPhone’da kullanıcıların yaşadığı sorunları ilk olarak listeleyelim:

  • iphone pil değişimi,iphone pil sorunu,iphone pil ömrünü uzatma,iphone batarya değişimi
  • iphone batarya sorunu,iphone kendiliğinden kapanıyor,iphone soğukta kapanıyor
  • iphone soğukta şarj bitiyor

Şimdi sorunların detaylarına göz atalım.

iphone batarya neden sökülmüyor?,iphone pil neden sökülmüyor?

iphone modellerinde kasa sabittir yani iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi için herhangi bir arka kapak açılımı yoktur bunun sebebi iphone telefonun kendi garanti servisi harici açılmasını istememesidir.Açılması durumunda telefonunuz garanti dışı kalmaktadır.iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi için telefonu açarken bırakılan izlerden ötürü garantiye gönderdiğinizde telefonun açılıp açılmadığı anlaşılmaktadır.iphone garantiniz her ne kadar devam etse de eğer iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi resmi servis harici başka bir telefon tamir servisinde yaptırmaya kalkar,telefonunuzun kasasını açtırırsanız iphone garanti dışı kalacaktır.

iphone pil değişimi ne kadar? iphone batarya değişim ücreti ne kadar?

Telefonunuz garanti sürecindeyse iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi resmi servis ücretsiz yapacaktır eğer garanti süresi bitmişse iphone pil fiyatı,iphone batarya fiyatı herhangi bir telefon servisinden yaptırabilirsiniz.iphone pil değişim ücreti,iphone batarya değişimi ne kadar olduğu ise alacağınız bataryanın kalitesine göre ve servisin size vereceği fiyata göre iphone pil fiyatı,iphone batarya fiyatı 30-100 TL arasında değişim gösterebilir.

iphone batarya değişimi,iphone pil değişimi,iphone batarya sorunu,iphone şarj sorunu,bilgigi.com

iphone batarya kaç mah? iphone pil kaç mah?

iphone bataryaları ortalama 500 tam şarj yapacak, orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde üretilmiştir.İki yıllık garanti, arızalı iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda veya garanti bitmesi durumunda Apple tarafından iphone pil değişimi,iphone batarya değişimi hizmeti verilir. Fiyatlar ve şartlar değişiklik gösterebilir.iphone şarj sorunu varsa yani iphone şarj çabuk bitiyorsa, bunun birçok sebebi olabilir.

iPhone Model mAh / Pil Değeri
iPhone X bataryası kaç mAh? 2716 mAh
iPhone 8 Plus bataryası kaç mAh? 2675 mAh
iPhone 8 bataryası kaç mAh? 1821 mAh
iPhone 7 Plus bataryası kaç mAh? 2900 mAh
iPhone 7 bataryası kaç mAh? 1960 mAh
iPhone 6s Plus bataryası kaç mAh? 2750 mAh
iPhone 6s bataryası kaç mAh? 1715 mAh
iPhone 6 Plus bataryası kaç mAh? 2915 mAh
iPhone 6 bataryası kaç mAh? 1810 mAh
iPhone SE bataryası kaç mAh? 1624 mAh
iPhone 5s bataryası kaç mAh? 1570 mAh
iPhone 5 bataryası kaç mAh? 1440 mAh
iPhone 4s bataryası kaç mAh? 1432 mAh
iPhone 4 bataryası kaç mAh? 1420 mAh

iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu?

iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu yaşanmasının birçok sebebi olabilir. Sorun yaşamamanız için bu maddelere dikkat etmeniz gerekir:

  • iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu yaşamamak ve iphone pil ömrünü uzatmak için telefonunuzu olabildiğince az sayıda şarja takın yani bir şarja taktığınızda mümkünse %100 dolana kadar çıkartmayın çünkü ne kadar çok tak,çıkar yaparsanız batarya o kadar yıpranır.
  • iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu yaşamamak ve iphone pil ömrünü uzatmak için
  • telefonunuzu ısıtmamaya çalışın yani telefonunuzla uzun saatlerce kesintisiz konuşma yapmayın,kesintisiz saatlerce oyun oynamayın,telefonunuz ne kadar dinlenmeden çalışırsa o kadar çok bataryanın ömrü kısalır.
  • iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu yaşamamak ve iphone pil ömrünü uzatmak için telefonunuzu saatlerce açık bırakmayın yani ekran kilidini kapatıp,telefonunuzu ara sıra dinlenmeye bırakın.

iphone kendiliğinden kapanıyor,iphone soğukta kapanıyor?

iphone kendiliğinden kapanıyor,iphone soğukta kapanıyor gibi sorunların en temel kaynağı iphone pil sorunu,iphone batarya sorunu’dur.iphone soğukta kapanmasının sebebi ise metal kasa modeller de soğuk metal kasalara işlediği için içeri giren soğuk bataryayı donduruyor ve şarjınız olmasına rağmen iphone kendiliğinden kapanıyor.Telefonu tekrar oda sıcaklığında bir yere getirip 5-10 dakika beklettiğinizde telefonunuz açılacak üstelik şarjınız kaç ise kaldığınız yerden kullanmaya devam edeceksiniz.iphone kendiliğinden kapanıyorsa bunun harici bir sebepten ötürü garantiye gönderebilirsiniz ancak iphone soğukta kapanıyorsa garantiye gönderseniz de çözüm sunulamayacaktır.

Bu makalenin tüm kullanım hakları bilgigi, (bilgi blogu,genel blog)‘ye aittir.Kopyalanması yasaktır.

Bu makalede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgi mutlaka uzmanına danışılmalıdır.Bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır ve tüm sorumluluk okuyucuya/ziyaretçiye aittir.Bilgigi.Com olası bir durumda sorumlu tutulamaz.

genel blog,bilgi blogu,bilgigi.com

FACEBOOK HESABIMIZ TIKLA | TWİTTER HESABIMIZ TIKLA | INSTAGRAM HESABIMIZ TIKLA

Bir adet yorum var.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.