Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Iota Nedir ? Nasıl Alınır ?
Sosyal Medyada Paylaş
12 Kasım 2018
Bilgigi

Iota Nedir ? Nasıl Alınır ?

Dünyada finansal anlamda sürekli olarak yeni teknolojilerden yararlanılır. Böylece ticari hayatın, finansal süreci kendisini günceller. Yakın zamanda ortaya çıkan kripto paralar da, bu finansman araçlarının en önemlilerinden bir tanesidir. Son zamanlarda oldukça popüler olan Iota, bu yüzden detayları bilinmesi gerekilen kripto paralardandır. Iota’nın kısaltması literatüre MIOTA olarak girmiştir.

Iota Nedir?

Iota, genel olarak ürünlerin interneti ile entegre edilmiş bir paradır. Iota sayesinde büyük bir gelecek teknolojiler hakkında da insanlara önceden bilgi vermektedir. Iota, genel olarak merkezi olmayan ve kimliksiz bir model kullanmaktadır. Nedeni ise veri transferinin uygulanması ile açıklanmaktadır. Iota sahipler, genel olarak kendilerinden önce gerçekleştirilen işlemleri onaylarlar. Onaylama sonrasında sistemin devamlılığı sağlanır. Aslında gelecek hayattan esintiler sunan Iota sayesinde, kullanıcılar akıllı ürünler sayesinde kripto paraları pazara gider. En iyi verilecek örnek, evde kullanılan eşyaların internete bağlı olarak veri üretmesiyle açıklanır. Böylece ileride bir çamaşır makinesi veya buzdolabı da veri transferini gerçekleştirecek ürünlerden bir tanesi olacaktır. Bu sayede eşya hem kendisine hem de kullanıcılara bu avantajı sağlamaktadır.

Iota Madenciliği Nasıl Yapılmaktadır?

Iota genel olarak madenciliğin yapılmasına izin vermez. Çünkü Iota sisteminde Tangle altyapısı kullanılmaktadır. Bu yüzden sistemde olan bütün Iota verileri dağıtılmış ve piyasada sürekli olarak işlem görmektedir. Aynı zamanda Iota içerisindeki verilerin artırılması için genelde akıllı teknolojiye sahip olan şirketler, sürekli Iota ağına katılmak isterler. Fujitsu, BOsch ve Nissan gibi büyük firmalar, Iota ağına katılarak gelişmeye destek vermişlerdir.

iota nasıl alınır
iota nedir, nasıl alınır

Iota Nasıl Alınır?

Iota altyapısında Tangle kullanır. Bu yüzden de transferler gerçekleştirilirken herhangi bir ücret ödenmez. Bitcoin baz alındığında, Iota verileri ve transfer işlem hızı daha yüksektir. Iota üzerinde bloklar bulunmaz. Iota Vakfı, bu sistemi Almanya üzerinden yürütmektedir. Iota satın alınmak istediğinde genel olarak Binance ve Bitfinex gibi elektronik platformlardan yararlanmak mümkün olacaktır. Coinmarketcap sitesi gibi güncel verilerin paylaşıldığı platformlardan Iota’nın güncel fiyatları takip edilebilir. Önemli olan konu, satın alınan Iota verisinin korunması ve güvenliği hakkındadır. Bu yüzden hesapla ilgili bilgilerin, kesinlikle paylaşılmaması gerekmektedir.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.