İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternet çağımızın en çok kullanılan teknolojik araçlarından bir tanesidir. Artık telefonlarımızda ve bilgisayarlarımızda yanı başımızda bulunan internet bir çok evde smart tv ler ile birlikte televizyonlarımıza da girmiştir. İnsan hayatının her yerine girmeyi başaran internet sonrası insanlar internet üzerinden kazaç kapıları aramaya başlamışlardır ve bu kapıları da bulmuşlardır. İnternet üzerinden işler yapan kullanıcıların kimileri çok, kimileri az kazanç sağlayabilmektedirler. Peki internetten kazanç nasıl sağlanmaktadır sorusunun cevabına gelecek olursak bu makalemiz içerisinde bu sorunun cevabını ve internetten para kazanma yolları nelerdir, internetten para kazanmak kolay mıdır gibi soruların cevaplarını da bulabileceksiniz.

Youtube kanalı açarak para kazanma

İnternet üzerinden kazanç sağlamanın çeşitli yolları vardır. Bunlardan bir tanesi de video paylaşım siteleri üzerinden kanal açmak ve bu kanal üzerinden çeşitli dikkat çekici videolar paylaşmaktır. Ülkemizde ve dünya genelin bu yolla para kazanan birçok insan mevcuttur. Youtube video paylaşımı açısından oldukça geniş bir mecradır. Herhangi bir konuda video paylaşımı yapabileceğiniz yerdir. Burada kazanç sağlamanın mantığı, paylaştığınız videonun izlenme sayısı, beğenilme sayısı ve kanalınıza abone olanların sayılarına göre bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak, videoların arasında verdiğiniz reklamlarla da kazanç elde etmeniz mümkündür. Kanalınızdaki abone sayısı ne kadar fazla ve paylaştığınız video ne kadar fazla izlenmişse o denli reklam alma şansınız olacaktır. Ciddi firmalardan alacağınız reklamlar ciddi kazançlar sağlayacaktır.

Youtube üzerinde çeşit bakımından oldukça geniş bir çalışma alanı mevcuttur. Aklınıza gelebilecek her türlü konuyla ilgili video bulmanız mümkündür. Eğer bu yolla internetten para kazanmak gibi bir fikriniz varsa bazı konulara dikkat etmeniz size daha fazla kazanç sağlayacaktır. Etkileyici bir video paylaşmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler:

Kaliteli bir kamera

Özellikle bu tür video paylaşım sitelerinden kazanç elde etmek isteyen insanların özen gösterdiği bir konudur. Kullandığınız kamera ne kadar kaliteli olursa, çektiğiniz videonun da kalitesi yüksek olur ve bu durumda izleyici açısından aranan bir özelliktir.

Kaliteli mikrofon

Video çekerken önemli bir husus da mikrofonunuzun kalitesidir. İşlediğiniz konunun izleyiciye geçmesi için önemli bir husustur.

Video düzenleyici programlar

Bu yolla kazanç elde etmek isteyen birçok youtuber videolarını çekerken birkaç açıdan çekim yapabilecek kameralar kullanıyorlar. Fakat bizler tamamını tek bir videoda görüyoruz. Bu düzenlemeleri yapmak, gerekiyorsa videolara ses ya da görüntü efektleri vermek için video editör programlarını bilmek ve kullanmak gerekiyor. Çünkü izleyiciyi etkilemek kolay olmayacaktır.

Dikkat çeken içerik

Bu kanaldan gelir elde etmek isteyenlerin belki de üzerinde en fazla durması gereken konu içerik seçimidir. Çünkü bu tür video paylaşım sitelerinde milyonlarca video bulunmaktadır. Sizin paylaşacağınız video onların arasından sıyrılarak ön sıralara çıkması gerekmektedir. Bunun için de ilginç sayılabilecek, daha önceden çok fazla düşünülmemiş videolar paylaşmak her açıdan size gelir sağlayacaktır.

Bütün bunlara dikkat ederek çekeceğiniz ve paylaşacağınız videolarla ciddi kazançlar elde etmeniz mümkün olacaktır. Youtubedan para kazanma yolları ile ilgili yazmış olduğumuz detaylı makaleye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

internetten online para kazanma yolları

Anket Doldurarak Para Kazanma

Uçsuz bucaksız bir gelir kapısına dönen internet, para kazanmak için kullanılan bir platform haline gelmiştir. Bu geniş platformda çeşitli iş kolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de internet üzerinden anket doldurarak kazanç elde etmektir. Anket şirketleri birçok kamuoyu araştırmalarını online ortamda yaparak gerçekleştiriyor. Bunu gerçekleştirirken de katılımcılara belli bir miktar ödeme yapıyor.

Bu işi yaparken alacağınız miktar doldurduğunuz formun sayısına ve doldurma süresine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu yöntemle kazanç sağlamak gibi bir fikriniz varsa, birçok internet sitesi mevcut. Bu internet siteleri çeşitli konular hakkında kamuoyu araştırması yapmaktalar ve bu araştırmaya katılanlara para kazandırabiliyor. Bu yolla para kazanmak biraz da şansınıza bağlıdır. 10 dakikada 5 lira kazanılabilirken, 20 dakikada 3 lira kazanabilirsiniz. Bazı internet siteleri bu yolla çok ciddi ödemeler yaptığını iddia etmektedir. Fakat uygulamada çok ciddi paralar kazanılamıyor. Çok sıkı internet kullanıcıları bile, günde 3-4 saat bu araştırmalara katıldığı halde bu internet sitelerin dedikleri miktarların yarısına dahi ulaşamıyorlar. Bu sitelerin araştırmaya katılanlardan bazı beklentileri oluyor. Bunlar; tamamen özgün olma, kendi fikirlerinizi belirtme, doğru bilgi verme ve tutarlı olma ve benzerleridir. Daha fazla araştırma formu almak istiyorsanız

Eğer böyle bir kazanç için kararınızı verdiyseniz dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır. Öncelikle bu çalışmayı yapacağınız siteye karar vermelisiniz. Araştırmalarda sizden ne istendiğine dikkat etmelisiniz. Ne kadar ödeme yapılacağı da diğer bir önemli konudur. Birçok yabancı araştırma siteleri ödeme yaparken Türk siteleri bazıları ödül bazlı çalışıyorlar. Bu konuya dikkat etmek gerekiyor. Bir anda bütün beklentileriniz boşa çıkabilir. Eğer yabancı sitelerle çalışmak isterseniz Türkiye’ye ödeme yapılıp yapılmayacağına dikkat edilmesi gerekir. Daha fazla iş almak için profil bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmuş olması gerekmektedir.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternet üzerinden bir başka kazanç elde etme yolu makale yazmaktır. Bu iş kolunu popüler yapan da Google site sıralamalarını belirlemedeki politika değişikliğidir. Google önceden site sıralamalarını yaparken anahtar sözcükler üzerinden gidiyordu. Yani, yeni kurulan bir site kendi branşına uygun anahtar kelimeleri kullanarak üst sıralara çıkabiliyordu. Fakat aynı anahtar kelimeleri kullanan yüz binlerce site bulunuyordu. Bu anlamda Google stratejisini değiştirerek seo uyumlu makalelerle sıralama yapmaya başladı. Peki, seo uyumu ne demektir? Seo uyumu konuyla ilgili anahtar kelimeleri sınırlı sayıda kullanılmasıdır. Böylelikle yazılacak olan yazıyla özgün bir bütünlük oluşacak ve önceden uygulanan karmaşıklıklar ortadan kalkacaktır.

Google yaptığı bu hamleyle sitelerdeki yazı gereksinimlerini ortaya çıkarmıştır. Bundan dolayı da yazarlık yaparak kazanç sağlamak çok iyi bir seçenek haline gelmiştir. Günümüzde birçok yerli ve yabancı sitelerde bu yöntemlerle gelir elde etmek mümkün. Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız, yabancı sitelerde yazarlık yapmak size daha çok kazanç elde ettirecektir.

İnternet sitelerinin bu ihtiyaçlarını karşılamak adına sırf bu yazıların yazıldığı siteler kurulmuştur. Bu sitelere gerekli şartları sağladıktan sonra kayıt olmanız yeterli olacaktır. Bazı sitelerde serbest konularda yazarlık yapabiliyorken bazı sitelerde belli konu başlıklarına göre yazarlık yapabiliyorsunuz.

Yazarlık yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecektir. Hangi konuda yazarlık yapıyorsanız yapın yazıların özgün olmak durumundadır. İnternetten yardım alabilirsiniz, fakat kopyala yapıştır mantığında olamamalısınız. Zaten internetten aldığınız bilgileri olduğu gibi aktardıysanız yüksek ihtimal çalıştığınız sitede yazınız kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda yazılan yazıların kopya olup olmadığını denetleyen site ve sistemler de mevcuttur. Yazılarınız bu sitelerde denetlenerek onaylanır ya da onaylanmaz.

Bazı internet siteleri yazarlık seviyenize göre standart ücretler belirliyorken bazı sitelerde fiyatları siz belirleyebiliyorsunuz.  Yazılarınızın sadece özgün seo uyumlu olması yetmeyecektir. Aynı zamanda kelime kirliliği yapmadan net ve açıklayıcı yazmanız gerekmektedir. Bütün bunlara ek olarak, işlediğiniz konu hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekecektir. Bütün bu şartları sağlamanız durumunda yazınızın kabul edilmemesi için herhangi bir sebep kalmaz ve bu sayede güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?