Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
İnternet Hızınızı En Doğru Şekilde Nasıl Ölçersiniz
Sosyal Medyada Paylaş
12 Eylül 2019
Bilgigi

İnternet Hızınızı En Doğru Şekilde Nasıl Ölçersiniz

İnternet üzerinden işlem yapan birçok kullanıcı saniye başına kullanmış oldukları internetin indirme ve yükleme hızlarını öğrenmek istemektedirler. Bunun yanında bu işlem çoğu servis sağlayıcısı için ücretli bir şekilde yapılıyor. Ücret konusunda tüm kullanıcıları memnun edeceğimizde sizlere söz veriyoruz. Çünkü firmamız, ping testi, indirme hızı testi, yükleme hızı testi gibi birçok hizmeti siz değerli kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor. Bu anlamda internet hız testigibi hizmetler kısa bir sürede ve ücretsiz bir şekilde tamamlanıyor.

Bunun yanında yıllardır siz değerli kullanıcılarımızın hizmetinde olan firmamız, hala artan kullanıcıları ve eklenen yeni hizmetleri ile git gide büyümeye devam ediyor.

İnternet Hız Testi Nedir?

İnternette hız testinizi ölçmek ve görüntülemek için birçok araç ve web site mevcut. Bu sitelerin birçoğu internet indirme ve yükleme hız test hızını ölçme hizmetlerini belirli bir ücret karşılığında veriyor. Bunun yanında bu firmaların çoğu güvenlik güvencesi vermiyor. Bunun yanında bu siteler internet hızı yapılan cihazın ip adresine erişebiliyor. Yani bu bilgi ile birçok internet sitesi sizin konumunuza erişebiliyor. Bununla birlikte güvenlik konusunda sizlere garanti veren firmamız ile speed test gibi hizmetleri ücretsiz kullanabilirsiniz.
İnternet hız testi kısaca, mevcut olduğunuz hizmet sağlayıcı ağının size verilen ortalama indirme, yükleme hızı ve ping değerini öğrenmeniz için kullanılmaktadır.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet hız testi yapmak oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Bu işlemi bilgisayar ile yapabileceğiniz gibi herhangi bir mobil cihaz ile de yapabilirsiniz. Bu işlemi uygulamak için öncelikle internet hız testi hizmeti sağlayan bir web sitesine giriş yapmanız gerek. Çoğu firmada güvenlik açıkları ve bilgileri gerçek olarak yansıtmadığı için firmamızı kullanmanızı tercih ederiz. Bunun yanında firmamızın internet sitesine giriş yaptıktan sonra hangi işlemi öğrenmek istiyorsanız (internet hız testi, yükleme testi, Turknet hız testi…) menüden o işlemi seçmeniz gerekmektedir. Bu adımın ardından da mevcut internet bağlantınız ile girdiğiniz sitede testi başlat butonunu kullanarak internet servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu ortalama hız değeri ve ping değerinize bakabilirsiniz.

İndirme, Yükleme Hızı Gibi Seçeneklerin Anlamı Nedir?

Bu kavramlar, internetin özelliklerini görüntülemek için kullanılmaktadır. Ve mevcut bağlantının nasıl olduğunu da göstermektedir.
İndirme hızı: internet indirme hızı, internet üzerinden herhangi bir dosya indireceğinizde saniye başına kaç MB veya KB indirebileceğiniz değeri göstermektedir.

Yükleme hızı: yükleme hızı da indirmenin tam tersi olan yükleme yapılırken kaç mb değer alacağınızı gösterir. Bu işlem genellikle internete herhangi bir dosya yüklerken kullanılmaktadır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Çünkü firmamız yalnızca indirme ve yükleme hızlarını değil ayrıca internet hızınızın ping değerini ve değişim jitter adı verilen değeri de görüntülemenizi sağlar. Üstelik alacağınız bu rakamlar gerçeğe en yakın olanlardır.

Hiztesti.online sitesindeki verilerden derlenerek hazırlanmıştır.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.