İnternet Altyapısı Yüksek Semtler

İnternet Altyapısı Yüksek Semtler

Günümüz teknoloji çağı olmakla beraber hayatımızda en çok kullanmış olduğunuz şeylerin başında internet gelmektedir. Kullanmaya başladıktan bir süre sonra da aldığımız hizmetin daha iyisini almayı isteriz. Bunun için de firmalar arz talep doğrultusunda hareket ederek çeşitli kampanya ve paketlerle halka hizmet sunmayı amaç edinir. Hayatımızın çoğu kısmında yer almakla birlikte, çeşitli iş ve günlük hayatımızdaki problemleri çözmek için kullanırız. Hayatımızda kolaylık sağlamakla beraber, vakitten de kazanç sağlanmış olur.

Çevre Koşulları

Bulunulan bölgenin sistemsel ve elektriksel olarak uygunluk durumu, alınacak olan hizmetin de kalitesini belirlemiş olacaktır. Eğer siz hizmetinizde bir kopma ya da bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız öncelikle altyapı durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için de kurumsal firmalardan yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Yangınlar, depremler, doğal afetler gibi faktörler de alınacak hizmetin ve mevcut durumun belirlenmesinde etkili olan unsurlardır.

Kaliteli Hizmet

Mevcut durumda kullanmış olduğunuz paketlerin, veri indirme hızları, site yükleme durumları, sistematik bir döngü içinde çalışmaya devam etmesi gibi faktörler alınan hizmetin kalitesini tanımlayan kavramlardandır. Hizmet kalitesini kısaca tanımlarsak da hizmetin, istenen amaca ulaşma derecesidir cümlesini tanımlayabiliriz. Kalite kavramı kaygan bir zeminde hareket eden bir kavramdır. Bunun sebebi gelişen dünya ve teknolojik koşulları ele aldığımızda yapılmış olan bir şeyin daha iyisini yaparak rekabet süreci oluşmasındandır.

Müşteri beklentilerinin karşılığını vermek, yüksek performans göstererek hareket etmek gelişim sürecinde ve sonuca ulaşılmasında önemli rol oynayan iki faktördür. Hizmet kalitesinin sağlanmasında ise de bazı kriterler rol oynamaktadır. Bunlar zamanlılık, doğruluk, profesyonellik, güvenlik, süreklilik, esneklik gibi kavramlardır.

Firmalar

İhtiyacınız olan paketi belirledikten sıra yapılması gereken en önemli şey, alacağınız hizmeti hangi kurumdan almak istediğiniz olacaktır. Çünkü her firmanın kendi sistemi, kendi pazarlama ve ticari anlayışı bulunur. Telefonlardaki paket seçimlerinde bağlantı sorunu yaşamak istemeyenler nasıl baz istasyonlarının çok olduğu operatör firmalarını seçiyorsa, bu hizmet paketlerinde de seçecekleri firmalar taleplerin çok olduğu, müşteri yorumlarının olumlu anlamda fazla olduğu kurumlar olacaktır.

Yalnız bazı durumlarda istenilen ile alınan hizmet arasında fark bulunmaktadır. Çünkü bulunduğunuz çevrede fiber yapı yoksa daha düşük bir hızdaki paketi seçmeniz gerekir. Alınmak istenen hizmetin iyi oluşu açısından bulunulan semt önemlidir. Bu hizmetin üst düzeyde verildiği ilçelerden bazıları Bahçelievler, Bakırköy, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Büyükçekçece, Sarıyer gibi yerlerdir.

 

Diğer illerde bu konuda ne yazık ki merkez diyebileceğimiz yer sayısı çok az. Denizli’de ve Bursa’da datacenter bölgelerine sağlam internet bağlantıları sağlanmakta olduğunu biliyoruz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?