Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
İngiltere Vize Türleri
Sosyal Medyada Paylaş
6 Ocak 2020
Bilgigi

İngiltere Vize Türleri

Türk vatandaşları İngiltere’ye gidebilmek ve belirli süre orada yaşayabilmek için çeşitli vize başvurularında bulunabiliyorlar. Ankara antlaşması vizesi için İngiltere’den bile başvuru yapılabilmektedir. Vize türleri ve vize başvuru koşulları hakkında bilgiyi sizlere ankaraantlasmasi.com sitesi üzerinden sunuyorlar. Siteye giriş yaptığınızda, ihtiyacınız olan tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor ve öğrenebiliyorsunuz.

İngiltere Vizeleri

Her insanın İngiltere’ye gitme nedenleri farklıdır. Gitme amaçlarına göre vize başvuruları çeşitlendirilmiştir. Gitme nedenlerinize uygun olan vize türünü seçebiliyor ve başvuru yapabiliyorsunuz.

Ankaraantlasmasi sitesinde gösterdikleri İngiltere vize türleri şunlardır;

  • İngiltere turist vizesi
  • İngiltere öğrenci vizesi
  • İngiltere yerleşim vizesi
  • İngiltere iş vizesi

Birçok kişi evlilik vizesi alarak, İngiltere’ye yerleşmek istemektedir. AB vatandaşı olmayan kişiler yerleşim diğer adıyla evlilik vizesi başvurusunda bulunabiliyorlar. İngiltere’ye yerleşmek isteyenler, hangi evraklara ihtiyaç duyulduğunuz, başvuru şartları ve nerelere başvuruda bulanabileceklerini bu siteden öğrenebiliyor.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi

Ankara antlaşması İngiltere vizesi başvuru türleri, amaca göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar, serbest meslek sahipleri, çalışma vizesi ve aile bütünlüğü için bağımlılar vizesi türleridir. Ankara anlaşması İngiltere vizesi ile kişiler her türlü eğitimi alabiliyorlar. Eğitim konusunda hiç kimseye kısıtlama uygulamıyorlar. Dil eğitimi ya da lisans eğitimlerini İngiltere’de yapmak isteyenler Ankaraantlasmasi sitesinde başvuru koşullarını öğrenebiliyor. Tüm ziyaretçilerine iletişim bölümündeki iletişim bilgileri ile profesyonel hizmet sunuyorlar.

Vize Süresinin Dolması

Ankara antlaşması İngiltere vizesi kapsamında, her başvurucuya 1 yıl süreli vize veriliyor. Kişiler işlerini ya da eğitimlerini devam ettirebilmek için vize uzatma başvurusunda bulunabiliyor. Vize uzatma başvurusunda bulunulduğunda ve kişinin şartları uyduğunda 3 yıl uzatma yaparak kişinin İngiltere’de yaşaması sağlanıyor. Bu uzatma başvuruları her süre dolduğunda yapılabiliyor.

Yerleşme Vizesi

İnsanlar evlilik ya da eğitim için uzun süre İngiltere’de kalmak zorundadır. Çeşitli vize türleri ile 5 yıl İngiltere’de yaşamış olanlar, 5 yılı tamamen doldurduktan sonra süresiz oturma izni için evlilik vizesi gibi çeşitli vize türleri için başvuruda bulunabiliyorlar. Süresiz oturma izni alan kişilerin serbest meslek sahibi olarak çalışma şartları, Ankara antlaşması İngiltere vizesi şartlarına göre ortadan kalkıyor.

 

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.