İlahilerden Seçmeler

İlahilerden Seçmeler

İlahi, tasavvuf müziğinin en anlamlı şeklidir. İlahi her topluma özel değerler bütünüdür. İlahi Allah’a olan sevginin notalara dökülmüş şeklidir. İlahi Arapça kökenli bir kelimedir ve anlamı Ey Tanrım demektir. İnsanlar ilahi dinleyerek kutsal varlıklara olan hayranlıklarını ve sevgilerini haykırırlar. İlahiler bazen özel şiirlerin bestelenmesiyle notaya dökülür. Bazen ise İlahiler inanan kişiler tarafından belli bir haz yaşadıklarında gelen ilham sonrasında yazılır. İlahilerde güzelliklerden ve güzel ahlaktan söz edilmektedir, iyi ve doğru anlatılmaktadır. ilahileri.net sitemizi en kalbi duygularla tüm ilahi sevenler için kurduk. Allah aşkı, peygamber sevdası, anne sevgisi, evlat sevgisi ve daha yüzlerce duygu yüklü ilahi ilahi dinle sitemizden dinlenebiliyor.

En Güzel İlahi Dinleme Sitesi

Sitemiz üzerinde sizler için sergilediğimiz ilahileri beğenilme sırasına göre listeledik. Sitemizden beğendiğiniz ilahileri ilahi indir seçeneğimizle indirebilir ve daha sonra tekrar dinleyebilirsiniz. En beğendiğiniz ilahi müziklerini sitemiz üzerinden video izleme seçeneklerinden izleyebilirsiniz. Sitemizde en anlamlı, en acıklı ve en duygusal ilahi çeşitleri yer almaktadır. Bu ilahileri dinleyerek güzel duygular yaşayabilir, en ulvi duygularla hislenebilir ve duygu yoğunluğu yaşayabilirsiniz.

İlahi İndirin

Sitemizde ünlü ilahi sanatçılarının ilahilerinin videosunu izleyebilir, ilahiler içinde en beğendiğiniz ilahiye oy verebilirsiniz. Sıkıldığınızda, kötü bir olay sizi üzdüğünde, size bir haksızlık yapıldığını düşündüğünüzde ilahi dinleyerek gönlünüzü ferahlatabilirsiniz. En güzel duyguları ve hisleri ilahi mp3 seçenekleri arasından seçim yaparak tadabilirsiniz. Abdurrahman Önül, Yusuf İslam ve Nihat Hatipoğlu gibi özel kişilerden ve ilahi sanatçılarından en beğenilen ilahileri sitemizde bulabilirsiniz. Azeri ilahilerini, sofra ilahilerini, annem ilahilerini sitemizden bularak dinleyebilir, arkadaşlarınıza armağan edebilir ve onların da dinlemelerini sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinde eski ilahiler bulunduğu gibi yeni ilahilerde bulunmaktadır. Dinlediğiniz ve tekrar dinlemek için adını bulamadığınız ilahileri sitemizde bulabilirsiniz.

Şehit İlahileri

Sitemizde annem, şehidim, Medine gülü, gül kokulu gül Ahmed, Medineye varamadım gibi en özel ve en anlamlı ilahileri dinleyebilirsiniz. Şehitler için notalanmış en anlamlı ve en duygusal ilahi müzik seçeneklerini sitemizden bulabilirsiniz. İsterseniz listemizde yer alan ilahi sanatçılarımızı seçerek onların seslendirdikleri tüm ilahileri dinleyebilir, isterseniz arama menümüzden ilahi adını yazarak dinlemek istediğiniz ilahiyi bulabilirsiniz. İlahi dinleyerek güzel sözler, övgü dolu sözler ve hoş kelimeler duyabilir ve duygu yoğunluğu yaşayabilirsiniz. Şehitlerimize yazılmış en dokunaklı ve en acıklı ilahi videolarını izleyebilir, mevlüdü şeriflerde ve özel anma törenlerinde misafirlerinize dinletebilirsiniz.

Dini Sohbetler

Sitemizi inceleyen ilahi tutkunları için sitemizde oldukça kaliteli bir sohbet bölümü oluşturduk. Sitemizde en sevdiğiniz ilahileri dinlerken, sizin gibi ilahi seven kişilerle hoş ve düzeyli sohbet etme imkanı bulabilirsiniz. Sitemizde yer alan sohbet hattı gayet düzeyli ve seviyelidir. Kötü kelime, argo içerik ve siyaset gibi konularda sitemiz üzerinde sohbete yer verilmemektedir. Vatan sevgisi, bayrak sevgisi, çocuk sevgisi, Allah sevgisi ve kutsal varlıklara olan sevgi hakkında en güzel ilahileri sitemizde bulabilirsiniz.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?