En İyi Yatırım Araçları

En İyi Yatırım Araçları

Doğru zamanda doğru mal veya hizmete yatırım yapmak para kazanmak açısından oldukça önemlidir. Yatırım yapılacak bir çok yatırım ürünü olduğu gibi bir çok mal veya hizmetede yatırım yapılabilmektedir. Gelişen teknolojiler sonucu internet üzerinden yatrımlarınıza yön vermek de oldukça kolaylaşmıştır.

En İyi Yatırım Araçları

Bu yazımızda sizlere en iyi yatırım araçları nelerdir , Yatırım yaparak nasıl kar edebiliriz , küçük yatırımcı olarak para kazanılabilir mi gibi konulardan bahsedeceğiz

 

En İyi Yatırım Araçları Nelerdir?

Dolar Yatırımı

Türkiye’de yıllardır yükselen dolar kuru yatırımcıların iştahını kabartmaya devam etmektedir. Öyle ki dolar almayanlar geçtiğimiz yıllardaki dolar kurlarını incelediğinde genellikle ‘ – ah keşke paramı dolara yatırsaydım ‘ diye içlenirler. Durum böyle olunca da dolara rağbette yüksek oluyor. Son günlerde 4,40 seviyesine kadar yükselen dolar kuru yatırımcıların yüzünü güldürmeye bu sene de devam etti. Ama dolara yatırım yaparken doğru zamanda doğru fiyattan yatırım yapmak da oldukça önemlidir.

 

Altın Yatırımı

Altın piyasaya göre fiyatı belirlenen bir değerli madendir. Ülkemizde özellikle düğün sezonunun başlaması ve yaz mevsiminin gelmesiyle hareketlenen altın piyasası zaman zaman oluşan siyasal ve global gelişmelere göre de fiyat olarak şekil almaktadır.

 

Eğer kenara her ay bir miktar para koyabiliyorsanız , bu paranızı kenara direkt koymak yerine altın gibi değeri artan ve piyasası olan global bir yatırım aracına yatırmanız en mantıklı olanıdır. Çünkü uzun vadede mutlaka paranızın değeri artacaktır. Oysa ki Türk parası olarak dursa illa ki değer kaybedecektir. Bu bilinen bir gerçektir. Dolar gibi yıllar yılı yatırımcısına para kazandırmış olan bir diğer yatırım aracıdır altın yatırımı.

en iyi yatırım araçları 2018

Kripto Para Yatırımı

Kripto paralar Türk piyasasına hızlı giren ve kısa zamanda Bitcoindeki artış ile adını 7’den 70’e herkese duyuran bir yatırım aracı olmuştur. Ülkemizde kripto paralar ile ilgili alım satım yapabileceğimiz online cüzdanlar ve borsalar bile vardır. Kripto paralar yani bir diğer adıyla sanal paralar dolar üzerinden işlem gördüğü için , dolar da Türk lirası karşısında sürekli değer kazandığı için Dolar’ın artışıyla birlikte artan bir değerdir.

 

Dolar’a göre daha hızlı artışlar yaşayan Kripto paralar , ayrıca kaynağı ve vergisi olmadığı için gayet güvenilir bir yatırım aracıdır.

 

Gayrimenkul Yatırımı 

Gayrimenkul Yatırımı , herkesin alışık olduğu ve günümüzün gözde yatırım araçlarından biridir. Ucuz fiyatlara arsa veya ev alıp , kısa vadede o arsanızı müteahhite vererek arsanıza yapılacak binadan alacağınız dairelerin satışıyla yüksek karlar etmeniz mümkündür. Ayrıca arsa almış olduğunuz bölgeye yapılacak her türlü yatırım , bu arsanızın değerini artıracak ve uzun vadede kar ettirecektir.

Bunlar dışında da bir çok yatırım araçlrı mevcuttur. Diğer yatırım arçalarını da sayfamızda ilerleyen günlerde paylaşmaya devam edeceğiz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?