En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

Diziler insanlara bir eğlence unsuru ve öğretici unsur olarak görülmektedir. Bir heyecanı bir duyguyu empati yaparak yaşamak ve o dizinin içinde kendimize dersler çıkarttığımızda diziler anlamlı olmaktadır. Bu konuda en iyi yabancı dizileri sizler için derleyerek hazırladık. Türkiye’de özellikle yabancı dizi kültürü son 5 yılda inanılmaz bi tavan yaptı. Lost dizisinin dünya çapında insanları etkilemesinin ardından soluğu Türkiye’de alması da gayet iyi bir gelişme oldu.

Game Of Thrones

Televizyon tarihinin en başarılı ve en çok hasılat elde eden yapımı olan Game Of Thrones, 7 adet krallığın bulunduğu Westeros kıtasındaki taht mücadelelerini anlatan hikayesiyle insanları sürekli şaşırtan ve etkileyen olayları nedeniyle insanların çok tercih ettiği ve izlediği bir dizi haline geldi. HBO kanalı tarafından yayınlanan dizinin final sezonu 2019 yılında yayınlanacak. Game of thrones en iyi yabancı diziler ve en çok izlenen diziler arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Breaking Bad

Eski bir kimya öğretmeninin dünyanın en büyük uyuşturucu baronuna dönüşümünü ve bu karakter değişiminin hikayesi olan Breaking Bad, Walter White’ın hikayesine odaklanan çarpıcı bir yapım. Değişimin ve insanların gözündeki statülerin, maddi sıkıntıların insanları nerelere götürebileceğini anlatan dünyanın en iyi dizi yapımlarından birisidir.

Sherlock

Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması olan dizi, üstün zekalı, hayatını cinayetleri ve vakaları çözmeye ayıran sıra dışı bir anti kahraman profili çizen ve bir o kadar da absürd bir insan olan Sherlock Holmes’ı konu alıyor. Her ayrıntıyı en iyi şekilde çözen ve gören Sherlock’ın dikkatinden kaçan şeyler de vardır. Bu keyifli ve sürekleyici dizi de en popüler yabancı diziler arasında yer almaktadır.

en iyi yabancı diziler

How I Met Your Mother

Bir sit-com olan dizi, oldukça komik ve sıra dışı karakterleriyle insanların beğenisini kazandı. Baş karakterlerden olan Ted, 2030 yılında çocuklarına annesiyle nasıl tanıştığını anlattığı hikaye ile başlayan dizi, bu süreçte yaşanan komik olayları en komik şekilde bizlere gösteriyor. En çok izlenen yabancı sit com dizileri içerisinde olan How I Met Your Mother Türkiye’de de oldukça popüler bir dizidir.

Arrested Development

Ailesi her şeyi kaybetmiş durumda olan ve şirketin başına geçerek şirketi rayına oturtmaya çalışan Michael Bluth, şirketinin başına dönmek için California’ya geri döner. Fakat ailesinin sorunlu halleri yüzünden hiçbir şekilde gelişme kaydedemez ve dünyanın en komik dizilerinden birisinin karakteri olur.

The Office

Dizi bir kağıt şirketinde geçmektedir sürekli ofis ortamındaki komik olayları konu alır. Orijinal karakterleri ile birlikte dünyanın en sıra dışı patronu olan Michael Scott, iş arkadaşlarına komik bir şekilde kök söktürmektedir. The office adlı yapıtda en çok izlenen diziler arasında ve en iyi yabancı diziler arasında gösterilmektedir.

The Walking Dead

Tüm dünyayı zombiler istila etmiştir ve hayatta kalan bir avuç insan da birbiriyle dayanışma yapmak zorundadır. Birbiriyle de savaşan insanlar halen vardır ve hayatta kalmak hiç bu kadar zor olmamıştır. Eski bir şerif olan Rick Grimes, bu kaosun ortasında hastanede uyanarak ailesine sahip çıkmaya çalışmaktadır.

Son dönemde bir çok ülkenin dizileri popüler olmaya başlamıştır. Bunlardan bir tanesi de Taylan’dır. Uzak doğu da son zamanlarda gelişen dizi sektöründen nasibini alan Tayland dizi sektörü son zamanlarda çıkardığı dizilerle izleyicileri kendisine bağlamayı başarmıştır. Yabancı diziler arasında en çok izlenenlere giremese de Tayland dizileri de Türk diziseverler tarafından takip edilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?