Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Salman Khan Filmleri
Sosyal Medyada Paylaş
18 Eylül 2018
Bilgigi

Salman Khan Filmleri

Salman Khan Filmleri

En iyi Salman Khan filmlerinin hangileri olduğunu merak edenler, Hint sinemasına ilgi duyan kişilerdendir Hint filmlerini de seviyordur. Hint sineması denilince akla 2 isim gelir. Aamie Khan ve Salman Khan. Bu iki ismin filmleri Hint sinemasında başarıyla anılmaktadır.

[irp posts=”1372″ name=”En İyi Hint Filmleri, Hint Sineması”]

Hint sineması daha çok geleneksel bakış açısı ve romantik filmleriyle tanınsa da, bu iki isim sinemaya başka bir soluk getirmiştir. Özellikle Aamir Khan filmleri, Hint sinemasını Bollywood’a taşımıştır. Salman Khan filmleri de sadece Hindistan’da değil, tüm dünyada bilinmektedir. 52 yaşındaki oyuncu, dinamik yapısıyla birçok filmde yer almıştır ve halen beklenen filmleri vardır. Salman Khan filmleri 2018 yılında da beklenmektedir.

En İyi Salman Khan Filmleri

Salman Khan filmleri, her biri farklı türde olmak üzere onlarca sayıdadır. Shahrukh Khan filmleri de, Aamir ve Salman Khan filmleri gibi sevilmektedir. Salman Khan filmlerinin en iyileri ve en çok sevilenleri şu şekilde sıralanabilir:

salman khan filmleri
en iyi salman khan filmleri
 1. Kick
 2. Ek Tha Tiger
 3. Bodyguard
 4. Dabangg
 5. Kyon Ki
 6. Tere Naam
 7. Chori Chori Chupke Chupke
 8. Khamoshi: The Musical
 9. Hum Aapke Hain Koun
 10. Maine Pyar Kiya

Salman Khan filmlerinden bazıları en iyi Hint filmleri arasında sayılır. Çoğu filminin IMDB puanlamasında derecesi iyidir.

Salman Khan Kimdir?

Salman Khan, dünyaca tanınmış bir aktördür. Hiçbir zaman maço görünümden vazgeçmeyen aktör, bazen eleştiriler almıştır. Ancak bu tavrından hiçbir zaman vazgeçmemiştir. 27 Aralık 1965 doğumlu olan aktör, 53 yıllık ömrüne onlarca film sığdırmıştır. Hindistan’da doğan Salman Khan, 2004 yılında dünyanın en iyi görünümlü adamları listesinde 7.sıradadır.

[irp posts=”1378″ name=”İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri”]

Bollywood filmlerinin başarısına başarı katan bir aktör olan Salman Khan, halen birçok iyi filme imza atmaktadır. Özellikle bakışları ve tavırlarıyla hafızalara kazanan Salman Khan, Hindistan sinemasında hem eskiyi hem de yeniyi yansıtan sayılı insanlardan biri. Ülkenin sinema konusunda namını dünyaya duyuran belli kişilerden biri olmasıyla da ün yapmış durumda. Filmlerinin çoğunluğu romantik olsa da, dram ve komedi gibi türlerde de filmleri yer alıyor.

Hint sinemasını merak ediyor ve takip etmek istiyorsanız, Hint sineması ile alakalı önemli bilgilere ulaşabileceğiniz en iyi hint filmleri başlıklı makalemize göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca son dönemin sinema ve dizi sektörünün parlayan yıldızı olan Tayland Dizileri hakkında sitemiz üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir adet yorum var.

 1. Bu Salman Kahnın baştolde olduğu Hint filmleri muhteşem. Yakın zamanda Aamir ile birleşip yeni bir film çekerlerse tadından yenmez ki bence yapmalılar

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.