En İyi Hint Filmleri, Hint Sineması

En İyi Hint Filmleri, Hint Sineması

En İyi Hint Filmleri

Bollywood’un en iyileri denildiğinde akla birden fazla yapım gelir. Hint sineması, birçok açıdan dünya sinemalarından ayrılır. Öncelikle gelenekçi yaklaşımlar oldukça fazladır. Dansların, inanışların ve motiflerin ön planda olduğu filmler yaparlar. Özellikle romantik filmleriyle gündeme gelen Hint sineması, son zamanlarda dram türünde de çok başarılı yapıtlar vermeye başladı. Bu başarıda Aamir Khan’ın rolü, yadsınamayacak kadar büyük. Hemen hemen her filmi eleştirmenlerce beğenilen Khan, Hint sinemasını Hollywood’a taşıyan isim olarak biliniyor.

[irp posts=”1369″ name=”Salman Khan Filmleri”]

Filmlerde hem Hint kültürüne yer veriyor hem de yeni sinema akımları ve konularla harmanlıyor. Tüm bu açılardan bakıldığında, müzikalde komediye, dramdan aşka hemen hemen her konuda başarılı bir Hint filmi izlemek mümkün.

Hint Sinemasının Unutulmazları:

Hint filmleri aşk konusunu çok fazla işler. Yıllar öncesine dahi bakıldığında, Hint filmlerinde en çok yer alan konunun aşk olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Ancak tüm bunların yanında, drama da fazlasıyla yer veren Hint sineması, izleyicilerini oldukça derin duygular yaşatmaktadır. En iyi Bollywood filmleri arasında hemen hemen her türden film bulunur. Hint filmlerinin unutulmazları denilince, neredeyse bütün Aamir Khan filmlerini saymak mümkün olur. Ancak Khan’ın filmleri dışında da vurgulanması gereken filmler vardır. Bu filmler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Black
  2. Slumdog Millionere
  3. My Name Is Khan
  4. A Wednesday
  5. Paan Singh Tomar
  6. Udaan
  7. Zindagi Ne Milegi Dobara
hint sineması
en iyi hint filmleri bollywood

Hint Sinemasının Vazgeçilmezi: Aamir Khan:

Hint filmleri 2018 yılında da ses getirmeye devam ediyorsa, bu başarıda Aamir Khan’ın katkısı büyüktür. Özellikle 2018’de Türkiye’de vizyona giren Dangal filmiyle, oldukça ses getirdi. Superstar filmiyle de aynı yıl 2 filmle hatırlanmayı başardı. Hint filmleri listesinde rastlamamanın mümkün olmadığı isim Aamir Khan’dır. Hangi filmiyle gündeme gelirse gelsin, içerisinde ders çıkaracak birçok konu barındırır. Üstelik bu kadar ders çıkarılmasına rağmen filmleri didaktik değildir ve sinematografik açıdan da başarılıdır.

[irp posts=”1378″ name=”İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri”]

Ghajini, Dangal, 3 Idiots, Yerdeki Yıldızlar gibi filmleriyle ününe ün katmıştır. Her filminde bambaşka bir role girmeyi başaran Khan, yaşı ilerlemesine rağmen hala ilk günkü enerjisiyle filmler yapmaya devam etmektedir.

Hint sinemasının ünlü isimlerinden olan Salman Khan’ın rol aldığı filmleri ve Salman Khan hakkında daha detaylı içerikleri görüntülemek isteyen kullanıcılarımız En İyi Salman Khan Filmleri başlıklı makalemize göz atabilirler.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?