Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var mı ?

İnternette sıkça konuşulmakta olan ve aranma sayısı da kredi faizlerinin arttığı bu dönemde giderek yükselen bir konuyu bugün açığa kavuşturacağız. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar konusu. Arkadaşlar bir dönem bu tip kampanyalar yapılmaya çalışılmış olsa da şu dönemde böyle bir faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. Yapılma ihtimali var mıdır derseniz, faizlerin oldukça yüksek seviyelerde dolandığı şu dönemde zor gibi duruyor. Hatırlatmak gerekirse, son dönemde ülkemizde faizlerin %24 seviyesine çıkması ile birlikte kredi faiz oranları da ciddi şekilde artmıştır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar emeklilere çeşitli fırsatlar sunmaktaydı.  Bu fırsatlar sayesinde emekliler maddi anlamdaki sıkıntılarını bu faizsiz krediler sayesinde aşmışlardır. Fakat son yıllarda emeklilere faizsiz kredi fırsatı sunan bir banka kampanyası bulunmamaktadır. Bankalar emeklilere özel çok düşük faizli kredi seçenekleri bulunmaktadır. Emeklilerin geçim sıkıntısı ve düşük emekli maaşları sebebiyle nakit sıkıntısı çekmelerinden dolayı kredi talepleri oldukça fazla olmaktadır. Bu sebeple bankalar emeklilere özel bazı fırsatlar tanımaktadır. Kredi faizlerinde düşük oranlar genellikle emeklilere özel kampanyalar ile sağlanmaktadır. Emeklilere özel düşük faiz oranları ile kredi sunan bankalar şunlardır:

  • Deniz Bank,
  • Şeker Bank,
  • İş Bankası,
  • Ziraat Bankası olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel Kredi Fırsatı Hakkında Bilgi

Ziraat Bankası kamu bankası olma özelliği sayesinde emeklilerin maaşlarını da aldıkları bir bankadır. Ziraat Bankası bu özelliği ile emeklilere maaşlarından kesinti olacak şekilde düşük faiz oranlarına sahip kredi sistemleri hazırlamıştır. Ziraat Bankası emeklilere diğer bankalardan daha düşük oranda bir faiz uygulamaktadır. %1,11 oranındaki emekli kredisi faizi ile diğer bankalar arasında öne çıkmaktadır. Üstelik Ziraat Bankası emeklilere düşük faizli kredisinde 48 aya kadar vade süresi sunmaktadır.

emeklilere faizsiz kredi
emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, emekliye faizsiz kredi

Deniz Bank Emekliye Düşük Faizli Kredisi Hakkında Bilgi

Deniz Bank’tan emekli maaşı alan vatandaşlar için emekli kredisi fırsatı sunmaktadır. Deniz Bank emeklilere maaşlarını taşımaları halinde daha da düşük bir faiz oranı ile kredi verebilmektedir. Maaşını Deniz Bank’tan alan emekli vatandaşlar %1,19 oranında bir faiz uygulaması ile kredi alabilmektedirler.

İş Bankası Emeklilere Düşük Faizli Kredisi Hakkında Bilgi

İş Bankası emekliler için düşük faizli kredi fırsatları sunmaktadır. Bu kredinin %1.12 oranındaki faizi en düşük krediyi sağlayan bankalardan birisi olması daha çok tercih edilen bankalar arasında olmasını sağlamaktadır. İş Bankası emekliliklere sağlanana düşük faizli kredilerinde en düşük 250 TL miktarında en düşük ise 25 TL olmak koşulu ile bir işlem ücreti almaktadır.

Son dönemde oldukça popüler hale gelmiş olan Eyt nedir, Emeklilikte yaşa takılma sorunu nedir sorusunun cevabını ⇒ Eyt nedir başlığımızda bulabilirsiniz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?