Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Boru Hattı Isıtma Alanında Kullanılan Isıtıcı Kablolar
Sosyal Medyada Paylaş
17 Ocak 2021
Bilgigi

Boru Hattı Isıtma Alanında Kullanılan Isıtıcı Kablolar

Kışın boru hattı ısıtma çözümlerinden yararlanarak, boruların donmasını ve içerisindeki maddelerin akışkanlığının korunmasını sağlamak mümkündür. özellikle bazı maddelerin oda sıcaklığında bile akışkanlığını kaybetmeleri endüstriyel kurumlar açısından nakil veya dolum gibi süreçleri aksatır, daha fazla maliyetli bir hale getirir. Bunun yaşanmasını önlemek amacıyla boruların belirli bir sıcaklıkta kalmasını sağlayacak sistemler sadece kışın değil, her mevsim ihtiyaç duyulabilecek bir teknolojidir. Buhar ısıtma sistemlerinden çok daha verimli, modern ve uzun kullanıma sahip ısıtıcı kablo birimleri, endüstriyel kurumların ihtiyacının karşılamak için imal edilen en son sistemi ifade eder.

Regüleli kablo modelleri

Isıtıcı kablo birimleri arasında yer alan regüleli sistem ile hava sıcaklıklarındaki değişime göre kendisini otomatik ayarlayan bir sistem kurulumu yapılır. Bu sistem sayesinde optimum enerji sarfiyatıyla maksimum verim elde edilmesinin yolu açılır. Sistem, en ufak hava değişikliğini algılayabilen bir yapıya sahiptir. Böylece, kablo enerji çekim koridoru genişler veya daralır. Bu azalmaya göre de ısı üretimi gerçekleşir. Sıcak havalarda ek sıcaklık üretimine gerek yoksa sistem kendisini pasife çeker. Hava değişimi yaşanması halinde ve boru hatlarının mevcut sıcaklığını kaybetmeye başlaması gibi bir durumda da yeniden aktif olur ve boruların sıcaklığını korur. İzleme birimleri ve modüllerine yer verilen sistem birinci sınıf hammadde kullanılarak imal edilmiş ve uzun süre kullanıma uygun bir hale getirilmiştir.

Avantajları

Sistem, geleneksel ısıtma birimlerinden çok daha fonksiyonel ve işlevseldir. Geleneksel birimler, aşırı soğuk havalarda ek ısıtma birimlerine ihtiyaç duyar ve bu durum firma açısından ekstra maliyet demektir. ayrıca, ek sistemlerin borulara verecekleri zararlar da söz konusu olabilir. Yeni sistemde ise böyle bir şey söz konusu değildir. geleneksel modelde, korozyona uğrama riskleri yüksektir ve bakım gerektirir. Isıtıcı birimlerden oluşan sistemin bakıma ihtiyacı yoktur. Uygun maliyetlerle, hızlıca montaj edilir.

Boru hattı ısıtma çözümleri sunan firma: Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992’den beri ısıtıcı birimler geliştiren, endüstriyel kurumların ihtiyacını analiz ederek, yeni ürünlerle maliyet tasarrufu sağlayabilecekleri ürünleri piyasaya süren markadır. Boru ısıtma ürünleriyle verimliliği yüzde yüz arttırın.

 

 

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.