Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda bedelli askerlik konusunu sık sık görmekteyiz. Bedelli yapacak kişiler bedelli askerlik kredisi çıktı mı? bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? bankalar bedelli askerlik kredisi verecek mi? sorularını sormaya başladı. Bu yazımızda bu sorulara yanıt vereceğiz.

Bedelli Askerlik Kredisi Çıktı Mı?

Hepinizin de bildiği üzere bedelli askerlik çıktı. Buna göre 15 bin tl yatırıp 21 gün temel askerlik programı altına girerek 25 yaş ve üzerindeki insanlar bedelli askerlikten faydalanacaklar. Bedelli askerlikten yararlanacak olanların en çok merak ettiği soruların başında ise bedelli askerlik kredisi çıkacak mı, bankalar askerlik bedelli için kredi verecek mi? geliyor. Soruya kısa bir cevap verecek olursak evet. Bankalar bedelli için bir kredi kampanyası düzenleyecekler. Bunun hakkında bilgiler gelmeye başladı fakat henüz bazı şeyler tam belirlenmediği için açıklanmıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere henüz bedelli askerlik kredileri çıkmış değil. Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi faizine yakın olacağı için aşağıdakiler gibi tahmin ediliyor.

12 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 12 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 1.419 TL
TOPLAM: 17.016 TL

24 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 24 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 793 TL
TOPLAM: 19.032 TL

36 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 36 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 589 TL
TOPLAM: 21.204 TL

48 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 48 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 489
TOPLAM: 23.472 TL

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Arkadaşlar henüz olarak bu konuda bir bilgi veremiyoruz. Çünkü henüz bedelli askerlik hakkındaki bazı noktalar netleşmediğinden bankalarda bedelli askerlik kredilerini henüz duyurmamış durumda. Bedelli askerlik yasalaşıp tüm detayları netleştikten sonra, bankalarda bedelli askerlik kredileri ve bedelli askerlik kredisine başvuru şartlarını açıklayacaklar. Dediğimiz gibi henüz olarak askerlik kredileri çıkmış değil nasıl bir prosedür izlenecek bilemiyoruz.  Kredi çıkar çıkmaz bu konu üzerinden nasıl alınacağı hakkında sizlere en net bilgiyi vereceğiz.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?