Bankaların Havale Ücretleri Ne Kadar ?

Bankaların Havale Ücretleri Ne Kadar ?

İnternetin gelişme göstermesine bağlı olarak bankacılık işlemleri de aynı oranda hızlı bir şekilde gelişme göstermeye devam ediyor. Son zamanlarda bankaların özellikle mobil bankacılık ve internet bankacılığı konusunda sunmuş olduğu hizmetler müşterilerin daha kolay bir şekilde işlem yapmalarına neden olmaktadır. Özellikle de EFT ve Havale gibi para gönderme işlemlerinin artık tek bir tıkla yapılması, hem bankaların kalabalığının azalmasına hem de masrafların giderek düşmesine neden olmuştur. Halen bankaların müşterilerinden almış olduğu havale ücretleri hakkında merak edilen bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Havale ücretleri ne kadar?

Bankaların bazıları havale ve EFT gibi para gönderme işlemlerinden para almasa da günümüzde birçok banka müşterisinden havale ücreti konusunda ücret almaya devam ediyor. Ancak bu işlemi sizler eğer internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yaparsanız, ödeyeceğiniz rakamların çok küçük ücretler olduğunu göreceksiniz. Ancak bankaların şubelerinden havale veya EFT işlemi yaptığınız zaman göndereceğiniz miktarın oranına bağlı olarak yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ortalama olarak şubelerden yapılan havale işlemlerinde banka sizlerden 25 TL ile 50 TL arasında değişen havale ücretleri almaktadır.

İnternet bankacılığı kullanarak havale yapın

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak havale yaptığınız zaman ise ödeyeceğiniz rakamların 1 TL ile 2 TL arasında değişeceğini belirtmek istiyoruz.

[irp posts=”1586″ name=”Bankaların Eft Ücretleri Ne Kadar ?”]

Vakıfbank Havale ücreti

Vakıfbank havale ücreti konusunda internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapılan para göndermelerinde sizlerden sadece 1 TL havale ücreti almaktadır. Hatta bu konuda bankanın maaş müşterisi olduğunuz zaman sizlerden havale ve EFT için herhangi bir ücret bile talep etmeyecektir.

ING Bank havale ücreti

ING Bank’ta diğer bankalar gibi internet bankacılığı hizmetleri üzerinden gönderilen havalelerden çok düşük ücretler almaktadır. ING Bank’ın havale konusunda müşterilerinden talep ettiği ücret ise 1,45 TL olarak gerçekleşmektedir.

Garanti Bankası havale ücreti

Garanti Bankası’da müşterilerinden havale konusunda ücret alan bankaların arasında yer almaktadır. Özellikle de mobil bankacılık üzerinden yapmış olduğunuz havaleden alacakları ücreti banka 1,90 TL açıklamaktadır.

Ziraat Bankası havale ücreti

Kamu bankası olmasına rağmen müşterilerinden havale gönderme işlemleri sırasında bankanın almış olduğu ücret 1,50 TL olarak yapılmaktadır. Öğrenci kartlarından veya maaş müşterilerinden herhangi bir şekilde ücret talep edilmemektedir.

[irp posts=”1438″ name=”Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var mı ?”]

Akbank havale ücreti

Akbank’ta müşterilerinden havale ve EFT gibi para gönderme işlemleri sırasında ücret talep etmektedir. Bankanın kendi içerisinde göndereceğiniz paralarda yani havale işlemlerinde banka sizlerden işlem başı olarak 1,90 TL’lik bir ödeme kesmektedir.

İş Bankası Havale ücreti

İş Bankası’da havale gönderme işlemleri sırasında sizlerden ücret talep etmektedir. İş Bankası’nın talep ettiği ücret ise 1,70 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun her işlem için ayrı ayrı olduğunu buradan özellikle belirtmek istiyoruz.

Para gönderirken havale ücreti veya Eft ücreti ödemek istemeyenlerin tercihi ise genellikle Enpara olmaktadır. Enpara gibi Kuveyt Türk Bankası da havale ve EFT gönderimlerin ücret almadığı bir hesap türü çıkarmıştır. Ancak havale ve eft ödemek istemeyenlerin tercihi en çok Enpara olmaktadır. Enpara üzerinden hem Finansbank’a yapacak olduğunuz havalelerde hem de diğer bankalara gönderecek olduğunuz Eft lerde ücret ödenmemektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Ben konya ereğlide yaşıyorum.Bu kredi olayı büyüşehirlere ve küçük şehirlere göre deyişirmi.05392789283 birde havale ücretleri her bankaya göre deyişirmi.

  2. Her banka kendi tarifesini uyguluyor anlaşılan.Kafasına göre serbest piyasa olayı tamda burda geçerli.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?