Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Bankaların Eft Ücretleri Ne Kadar ?
Sosyal Medyada Paylaş
28 Aralık 2018
Bilgigi

Bankaların Eft Ücretleri Ne Kadar ?

Bankalar arasında para gönderme işlemi EFT olarak geçmektedir. Ancak bir bankadan herhangi başka bir bankaya gönderilen para gönderme işlemlerine EFT denmektedir. Bankaların kendi aralarında gönderilen parasal işlemleri ise havale denmektedir. İşte havale ücretlerinden sonra EFT ücretleri konusunda da merak edilen bilgileri açıklamak istiyoruz.

Bankalarda Şubeden EFT Ücretleri

Bankaların şubelerine giderek buradan EFT göndermek bundan yıllar öncesinde hem çok zordu hem de ödemek zorunda olduğunuz ücret oldukça yüksekti. İnternet bankacılığı hizmetleri alanında gelişmelere bağlı olarak bankaların sunmuş olduğu internet bankacılık hizmetleri ve mobil bankacılık hizmetleri sayesinde artık EFT göndermenin daha uygun olduğunu belirtmek istiyoruz.

[irp posts=”1590″ name=”Bankaların Havale Ücretleri Ne Kadar ?”]

Şube üzerinden herhangi bir bankanın müşterisine para gönderme işlemi yapmak istediğiniz zaman ödemek zorunda olduğunuz ücretin 45 TL ile 70 TL arasında değişkenlik göstereceğini belirtmek istiyoruz. Aslında bankaların bu konuda bu kadar yüksek fiyat çekmelerinin nedeni tamamen iş yükünün hafiflemesini sağlamak ve müşterilerin internet üzerinden para gönderme işlemine teşvik etmektir. Bu yüzden de bu konuda internet üzerinden veya ATM üzerinden para gönderme işlemini yapmak hem zaman bakımından sizlere avantaj sağlayacaktır, hem de yüksek ücretler ödeme konusunda daha az ücret ödemenizi sağlayacaktır.

Mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanarak EFT gönderme ücretleri uygun olduğu için bu yöntemi tercih etmeniz gerekmektedir.

Akbank EFT ücretleri

Akbank EFT ücreti konusunda müşterilerinden şube üzerinden yapılan para göndermelerde 50 TL civarında eft ücreti almaktadır. Tabi bu tutar Eft yapılacak tutara göre değişiklik göstermektedir. ATM üzerinden yapacağınız EFT’lerde banka 7.50 TL ücret alırken, İnternet üzerinden yapacağınız ödemeler için sizlerden sadece 4.90 TL alacaktır. Eğer Akbank mobil şubesine giriş yaparak buradan EFT yapmak isterseniz de o zaman bankanın 3 TL bir ücret talep edeceğini belirtmek istiyoruz.

Albaraka EFT Ücretleri

EFT ücreti konusunda diğer bankaların aksine Albaraka bankası sadece 5 TL ücret talep etmektedir. O ücreti de bankanın şubesi üzerinden yapacağınız para göndermelerinde talep etmektedir. ATM, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapacağınız göndermelerde sizlerden herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

Anadolubank EFT ücretleri

Anadolubank’ta EFT ücretleri konusunda müşterilerine ücretsiz şekilde hizmet sunan bankalar arasında gelmektedir. Sadece Şube üzerinden yapacağınız gönderimlerde sizlerden 30 TL ücret talep etmektedir. Yani Anadolu Bank müşteri için internet üzerinden yapılacak işlemlerde ücret alınmadığı için kullanıcılar için eft işlemlerini internetten yapmak avantajlı olmaktadır.

Garanti Bankası EFT ücretleri

Garanti Bankası şube üzerinden gönderilen EFT’lerde müşterilerden 40 TL ücret talep etmektedir. ATM üzerinden gönderilen EFT’lerde ise 5 TL ücret talep etmektedir. İnternet üzerinden yapılan EFT’lerde ise 3.90 TL ücret alırken, Mobil bankacılık üzerinden gönderilen 2.75 TL ücret talep etmektedir.

Enpara EFT Ücreti

Enpara kullanıcılarını eft derdinden kurtarmaktadır. Enpara üzerinden yapacak olduğunuz havale ve eft işlemlerinde ücret ödenmemektedir. Yani bir çok bankanın eft ücreti adı altında 5 tl gibi bir ücret kestiği düşünüldüğünde eft ücreti almayan Enpara veya diğer eft ücreti almayan bankalarla çalışmanız avantajınıza olabilir.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.