Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Her ne kadar çoğu insanın kredi faizlerinden dolayı ağzı yanmış olsa da yine de bazı durumlarda başkasından  borç para alınamaması gibi  nedenlerden dolayı en çok tercih edilen seçenek oluyor.Ancak daha önce kredi çekip ödemeleri aksatdıysanız veya kredi kartı borcunu ödemediyseniz bankalar tarafından siciliniz bozuk olarak işlendiği için kara listeye alınıyorsunuz ve bundan dolayı da kredi notunuz düşük çıktığı için kredi başvurularınız reddediliyor ve bankalardan tekrar kredi almanız da zorlaşıyor.

İşte bu durumdan muzdaripseniz , bankalardan kredi alamıyorsanız , banka dışında kredi veren yerlerden faydalanmanız için hazırlamış olduğumuz rehber niteliğindeki bu yazıyı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Bir ev veya araba almak istiyorsunuz ancak yeterli paranız yok bu yüzden de kredi çekmeniz gerekiyor fakat daha önceden siciliniz bozuk olarak işlendiği için konut kredisi veya taşıt kredisi çekmeniz de mümkün olmuyor.Umudunuzu kaybetmeyin ev veya araba almak için ille de kredi çekmeniz gerekmiyor bunun için alternatif yollar mevcut.İşte 2018 ‘in ikinci yarısının sonlarına gelirken banka dışında kredi veren yerler ve alternatif yöntemleri sıralayalım.

Ev Almak İstiyorum Ama Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim ?

Ev almak için yakın zamanda hükümetin başlatmış olduğu yeni konut projesinden faydalanabilirsiniz. Emlak Konut ve Toki tarafından desteklenen bu proje ile sadece %10 peşinat ödeyerek , 120 ay vadeyle 0.98 faiz oranlarıyla ev sahibi olabilirsiniz. O yüzden bankalar nezdinde siciliniz bozuk olduğu için üzülmenize gerek yok. Düşük faiz oranıyla banka ve kefile ihtiyaç duymadan 31 Ekim 2018’e kadar devam edecek olan bu projeden faydalanabilirsiniz. Ayrıca toki ve farklı kuruluşların bu tarz yapmış olduğu kampanyalardan haberdar olmak için de sitemizi takipte kalmanızı öneririz.

kredi veren yerler
bankalar dışında kredi veren yerler

Araba Almak İstiyorum Ama Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim ?

Bir çok finans şirketi belli kriterleri sağladığınız zaman belirlemiş oldukları faiz oranları üzerinden kredi vermektedir. Örneğin bir araba almak istiyorsunuz ancak bankalardan kredi çekme olasılığınız düşükse Koç Finans kuruluşundan faydalanabilirsiniz. Koç Holding bünyesinde bulunan Koç Finans anlaşmalı olduğu 2.El araç platformlarıdan , araç almanız için gerekli krediyi sağlamaktadır. Üstelik Koç Finans resmi sitesinden başvuru yapma imkanınız da bulunuyor.

Belli Miktar Paraya İhtiyacım Var , Banka Kredisi Dışında Nerden Borç Bulabilirim ?

Yasal olup olmadığı muallakta olan , senet karşılığında kendi belirledikleri faiz oranı üzerinden borç para veren kuyumcu , galerici gibi küçük işletmelerde bulunmaktadır. Karşılıklı güven ilişkisinin olduğu durumlarda son çare olarak bu yolda tercih edilebiliyor. Özellikle de bankalar ile icralık olanlar veya avukatlık olan kişiler kredi ihtiyaçlarını farklı yollar ile arayabiliyorlar. Bu konu hakkında icralık olanlara kredi veren yerler başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu tarz banka ve resmi finans kuruluşları dışında alacak olduğunuz kredi veya borçların ileride başınıza bela olma olasılığı da bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda haber kanallarında vb. tv programlarında tefecilerin galerici olarak kendilerini tanıtıp araç satışlarında müşterilere yüksek faizlerle kredi sağladıkları ve kişileri mağdur ettikleri konuşulmakta. Bu nedenle de bu tarz yerlerden kredi almayı düşünürseniz bir kaç kez daha düşünmenizde fayda var. Yani bankalar dışında kredi veren yerler üzerinden alacak olduğunuz paralar ileri de sizin için skıntılar oluşturabilir. Bu nedenle dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?