Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Avukatlık ( İcralık ) Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar
Sosyal Medyada Paylaş
9 Eylül 2018
Bilgigi

Avukatlık ( İcralık ) Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Her insanın ekonomik açıdan sıkıntılar yaşadığı zamanlar vardır. Borcunuzu ödeyemediğiniz için sizin aleyhinizde borcun takibi için avukat tutulmuş olabilir veya borç dolayısıyla icraya verilmiş olabilirsiniz .İşte bu durum tamda sizi anlatıyorsa size yardımcı olacak olan bu yazıyı okumaya devam edin.

Avukatlık Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Son zamanlarda avukatlık olanlar kredi çekebilir mi, icralık olanlara kredi veren bankalar var mı gibi soruları sıkça duymaya başladık. Biz de bu konu ile alakalı detaylı bir araştırma yaparak sizleri bilgilendirmek istedik.

 • Zaten borcum varken hangi banka bana kredi verir ?
 • İcraya verildim, kredi alabilir miyim ?

Evet aklınızda bunun gibi soru işaretleri varsa umudunuzu yitirmeyin. Borcunuz varken veya hakkınızda bir icra takibi bulunurken bankalardan kredi çekmeniz mümkün. Tabi bunun da belli şartları bulunmakta. Eğer borcunuz daha yeniyse ve icraya verilmediyseniz işiniz daha kolay diyebilirim. Bunu sicilinizin temiz olduğunu varsayarak söylüyorum.

Borcumu Kapatmak İçin Kredi Çekmek İstiyorum Ama Nasıl ?

avukatlık olanlara kredi veren bankalar
icralık olanlara kredi veren bankalar

 

 • Üstte de belirttiğimiz gibi borcunuz yeniyse yani henüz kötü bir hal almadıysa çoğu bankadan kredi almanız mümkün. Öncelikle kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankaya gidin ve borcunuzu kapatmak için krediye ihtiyacınız olduğunu söyleyerek gerekli görüşmeyi sağlayın. Düzenli bir aylık geliriniz varsa ve kara listeye alınmadıysanız muhtemelen krediniz onaylanacaktır.

 

 • Borcunuzu ödeyemediğiniz için icraya verildiniz ve bu kötü durumdan kurtulmak istiyorsunuz , bunun için de krediye ihtiyacınız var. Bu gibi durumlarda da zaman geçirmeden özellikle maaş aldığınız banka şubesine gidip görüşmenizde fayda var. Kara listede bulunmuyorsanız aylık gelirinize göre kredi tutarı hesaplanarak verilebilir.

 

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

 

Aşağıda isimlerini paylaşacağım bankalar borcunu kapatmak isteyenlerin veya hakkında icra kararı verilenlerin borcunu ödeyerek bu icra dosyasını kapatmak için kredi başvurusunda bulunabileceği bankalardır. Ancak daha önce siciliniz kötüyse ve kara listeye alındıysanız pek şansınızın olduğunu söyleyemem.

 

 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halk Bankası
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Yapıkredi Bankası
 • Finans Bankası

 

Evet belirttiğimiz bankaların şubelerine giderek durumunuzu belirtip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak borcunuzu yapılandırmak için kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi özellikle belirtin , yoksa ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilip onaylanma ihtimali azalabilir. Ayrıca listede yazmayı unuttuğumuz bankalar olabilir , bunun için de banka şubelerinin ziyaret edilmesinde fayda var.

Bunun dışında kredi sağlayabileceğiniz banka dışında seçeneklerde mevcuttur. Ancak bu tarz seçenekler hiç bir şekilde önerilmemektedir. Yüksek faizler ile sizlere senet karşılığı kredi veren galeri ve benzeri görünümünde yerlerden alacak olduğunuz krediler daha sonra başınıza iş açabilir. Bu tarz yerler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bankalar dışında kredi veren yerler başlıklı konuya göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.