Altın Fiyatları Ne Olur ? Yükselir mi ? Altın Yorumları

Altın Fiyatları Ne Olur ? Yükselir mi ? Altın Yorumları

Bu makalede altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi, altın fiyatları neye göre fiyatlanır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizlerde makale altına altın yorumlarınızı ve analizlerinizi paylaşabilir, kendi altın fiyatı tahminlerinizi bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

Altın Fiyatları 2018

Altın fiyatları 2018’in ilk aylarında yükseliş hareketini devam ettirmek ister bir görüntü içerisinde iken 2018 in ortalarına geldiğimiz bugünlerde ise oldukça hızlı bir düşüş gerçekleştirdi ve 1,250 dolar seviyelerine kadar indi. Yatırımcılar bundan sonra altın fiyatları ne olacak ? Altın yükselecek mi, düşecek mi gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Bir çok analist altın fiyatlarında yükseliş beklerken, bazı analistler ise altın fiyatlarında düşüşlerin devam edebileceğini vurgulamaktalar.

Altın ons fiyatı 2017 yılının son ayında başlayan yükseliş hareketi geçtiğimiz ay sona erdi. Yükselişlerin son bulması ile altın tarafında ufak çaplı bir ayı piyasasına girmiş olduk. Bugün baktığımızda 1,370 dolar seviyesinden başlayan düşüş dalgasının 1,253 dolar seviyesine kadar devam ettiğini gözlemliyoruz. An itibari ile fiyatların 1,260 dolar altından geçtiği ons fiyatında şuan ki görüntüye teknik anlamda bakacak olur isek; ons fiyatında destek noktasının 1,245 dolar seviyesinde olduğunu yükselişlerin kalıcı olabilmesi için ise 1,275 dolar direnç seviyesi üzerinde tutunma yaşanması gerek gibi duruyor.

[irp posts=”1304″ name=”Altın Piyasası Nedir?”]

Abd ile Kuzey Kore arasındaki gerginliğin son bulması, Işid ve Suriye ile olan mücadelelerin gündemden düşmesi ve küresel piyasalarda Fed’in faiz arttırımları ile birlikte dolara olan talebin artması altın fiyatlarında gerileme yaşanmasının en temel nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Altın Fiyatları Bugün

Altın fiyatları bu hafta başından beri olan devam eden gerilemesini daha doğrusu son 1 aylık süreçte devam eden düşüşünü bugünde sürdürmeye devam etti ve 1,253 dolar seviyesine kadar düşüş sürdü. Buradan ufak çaplı bir tepki geldi ve 1,260 dolar seviyesinin üzerine doğru yeni bir atak yapmak istediği gözlenen altın ons fiyatı bu seviyeleri aşmakta zorlanıyor. Buralardan olası geri çekilmelerde ise ilk destek noktamız 1,247 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkmakta. Bu seviyenin yani 1,247 doların altında oluşabilecek fiyatlar ise altında yeni bir düşüş dalgasını beraberinde getirebilir.

altın fiyatları bugün ne oldu, 27.06.2018 altın ons fiyatı

Altın ons fiyatı için gün içi daha kısa vadeli teknik analize bakacak olursak yukarıda 1,280 dolar seviyesi altında fiyatlamaların sürmesi halinde altın üzerindeki baskı devam edecek gibi görünüyor. Bugün için ise 1,253 dolar seviyesi aşağıdaki destek noktamız olarak çalışabilir. Çalışmaması yani fiyatların 1,253 dolar altına kayması halinde ise haftalık grafiklerde görünen 1,247 dolar seviyesi hedeflenebilir.

Altın Fiyatları Ne Olur ?

Asıl can alıcı soruya gelecek olursak piyasa içerisindeki yatırımcıların en çok duyduğu soruların başında altın fiyatları ne olur veya altın fiyatları ne olacak sorusu gelmektedir. Önümüzdeki günlerde kısa vadeli olarak altın fiyatları ne olur ve 2018 yıl sonu için ve sonrasında altın fiyatı için beklentiler ne yönde sorusuna ekonomistlerin verdiği cevaplar değişiklikler gösterebiliyor. Altın fiyatlarında yükseliş bekleyen ekonomistlerin oranı altın fiyatlarında düşüş bekleyenlerden daha fazla gibi duruyor. Bunu yabancı fonların ve forex kurumlarının paylaşmış olduğu altın yorumları ve analizlerden anlayabiliyoruz.

[irp posts=”1161″ name=”1 Ons Altın Kaç Gram Eder ? Nasıl Hesaplanır ?”]

Bazı ekonomistlerin altın fiyatlarında 1500 dolar seviyelerinin görülmesinin mümkün olduğunu belirtti. Ancak bazı ekonomistler ise artan dolar talebi ve Fed’in faiz arttırım sayısını yılın geri kalanında 2 den 3 e yükseltmesinin ardından altın fiyatlarında yaşanan düşüşün devamını beklemekteler. Analistlerin altın fiyatlarının yönü hakkındaki beklentileri özellikle önümüzdeki 5 yıl içerisinde yeni rekorların görüleceği yönünde ancak kısa vadede altın fiyatındaki düşüşün devamının beklentiler dahilinde olduğunu belirten analistlerin uzun vadede beklentileri altının yükseleceği yönünde.

altın fiyatları ne olur, yükselir mi yoksa düşecek mi

Altın Fiyatları Yükselecek mi ?

Altın fiyatlarındaki sert düşüşler nerede son bulacak merak konusu olmuşken altın fiyatları ne zaman yükselir sorusuna verilen cevaplar ise net olamasa da özellikle 2018 yıl sonundan sonra altında yükseliş bekleyenlerin oranı oldukça fazla. Abd’nin belirttiği faiz oranlarına yıl sonunda ulaşamayacağını söyleyen analistler altında Fed’in faiz beklentilerini karşılayamaması neticesi ile yükselişlerin başlayabileceğini belirtiyorlar.

Kısa vadeli düşüşlerin son bulabilmesi için Abd ile Rusya veya Abd ile İran ya da Abd ile Kuzey Kore arasındaki ilişkilerin gerilmesi beklenebilir. Bu ilişkilerin iyi gitmesi ise piyasalarda riski azaltacağından altın fiyatlarının düşmesine destek olabilecektir. Yine altın fiyatlarını yükseltebilecek bir diğer etken Fed tarafından beklenmekte olan yılın geri kalanında ki faiz arttırımının 3 den daha aşağı çekilmesi veya ekonomik nedenlerle Fed’in faiz arttırımı gerçekleştirememesi altın fiyatlarını yükseltecek bir diğer etkendir.

[irp posts=”1224″ name=”Seçim Sonrası Dolar Yorumları”]

Altın Yorumları

Altın fiyatı bugünde düşüşünü sürdürdü ( 29.06.2018 ). Ons fiyatı 1,250 dolar seviyesinin altına gerilerken gram altın fiyatı ise 185 tl nin altında fiyatlanmaya başladı. Dolarında düşüşü ile birlikte biraz daha hızlı düşen gram altın fiyatlarının destek noktası 181 tl seviyesi olarak gösterilirken ons altında destek bölgesi olarak 1,247 dolar ve 1,242 dolar seviyeleri takip edilecek. Güncel gram altın yorumları  ile ons altın yorumlarını bu sayfamız üzerinden paylaşmayı sürdüreceğiz.

19.10.2018 Güncel Altın Yorumları

Altın ons fiyatı bu hafta pozitif görüntüsünden taviz vermedi ve haftayı 1,220 dolar üzerinde kapatma isteğini sürdürüyor. Diğer altın çeşitlerinde ise ons altından bir ayrışma mevcut. Bu ayrışmanın nedeni ise dolar tl de yaşanan düşüş. Dolar Brunson’ın serbest kalması ile birlikte düşüşe geçti ve dolar kuru 5,60 seviyesinin altına geriledi. Şu sıralarda ise 5,65 civarında seyretmekte.

Dolar kuruna bağlı olarak düşen çeyrek altın fiyatı 355 liraya kadar gram altın fiyatları ise 222 lira seviyesine kadar düşmüş durumda. Dün gram altın fiyatları 216 seviyesine kadar gerilemişti ama bugün dolardaki toparlanma ile yeniden 220 lira üstüne tırmanmış durumda.

19.11.2018 Altın Yorumları

Altın fiyatları geçtiğimiz haftayı Brexit anlaşmasının olmaması ve bu durum yaşattığı belirslizkler nedeni ile olumsuz kapattı. Durum böyle olunca belirslizk ortamlarını seven ons altın fiyatı bir anda yükselişe geçti ve 1200 dolar altına gerilemişken haftayı 1,220 doların üzerinde kapadı.

Gram altın fiyatlarında ise dolar tl paritesindeki düşüşler nedeniyle baskı devam ediyor. Gram altın uzun bir süre ilk kez haftayı 210 liranın altında kapattı. 209 liradan haftalık kapanışını yapan gram altın fiyatlarında negatif yönlü seyir önümüzdkei günlerde de etkili olacakmış gibi görünüyor.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?