Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Teknoloji ve Hayata Dair Bilgiler
Akım Korumalı Prizlerin Faydaları ve Neden Popüler oldukları hakkında bilgi
Sosyal Medyada Paylaş
1 Nisan 2019
Bilgigi

Akım Korumalı Prizlerin Faydaları ve Neden Popüler oldukları hakkında bilgi

Akım Korumalı Priz

Akım korumalı prizler, prize gelen yüksek gerilimli elektriğe yalıtım yaparlar. Bu yalıtım, gelen yüksek gerilimi düşürerek norma gerilime indirgemek amaçlıdır. Prize takılı olan eşyalar ancak bu şekilde yüksek gerilimden korunabilir. Akım korumalı prizlerin birden farklı güç özellikleri vardır. Mümkün olduğunca yüksek güç değerine sahip prizler almanızda fayda var. Akım korumalı priz tercih ederken jul değeri yüksek olanı alırsanız, hem eşyalarınızın hem de prizin ömrü uzamış olur.

Normal Prizler Tehlike Saçıyor

Akım korumalı olmayan prizler, sadece akımın geçmesi için üretilmiş birer bağlayıcıdır. Akımın voltajı ne olursa olsun, geçmesine izin verir. Bu bir uçağa normal insanların yanında hava korsanı koymakla aynı şeydir. Ne zaman nasıl başınıza dert açacağını asla bilemezsiniz ve sonuçlarını tahmin edemezsin. Siz evde yokken voltaj yüksekliğinden dolayı yanan eşyalarınız olabilir, en kötüsü ciddi hasar bırakabilecek bir yangına bile sebep olabilir.

Akım Korumalı Priz Ne İşe Yarar?

Akım korumalı prizler sizin he canınızı hem de malınızı korumak için üretilmektedir. Oluşabilecek her hangi bir yüksek gerilimi biz hissedemezken prizler hisseder ve müdahale eder. Sadece bir tane ürünü bile fişe taksanız yine de akım korumalı priz almalısınız. Yüksek gerilim geçen bir hatta oturduğunuzu hayal edin, bu yüksek gerilim hattının olduğunu korumalı priz kullanmazsanız ancak birkaç eşyanız yandığı zaman anlayabilirsiniz.

Akım Korumalı Priz Çeşitleri

Akım korumalı prizler, halihazırda birçok çeşide sahiptir. Tekli, ikili, dörtlü, altılı ve hatta USB girişi olanlar bile bulunmaktadır. USB girişine sahip olan akım korumalı prize şarj aletinizin sadece USB kısmını takarak şarj edebilirsiniz. Böylece diğer yerlere başka fişler takabilir ve yerden tasarruf edersiniz. Dilerseniz uzatma kablosu olarak dilerseniz de direkt prize monte edilebilirler. Son çıkan teknolojiye sahip akım korumalı prizler ise telefonunuz ya da kumandası ile kontrol edilebilen cinsten. Güç akımını kontrol ederek istediğiniz zaman aralığında prizi çalıştırabilirsiniz.

Fiyat Performans Açısı

Akım koruyucu prize gereksiz gözüyle bakabilirsiniz, fakat bilgisayarınızın ana kartı, televizyonunuz, buzdolabınız hatta telefonunuz yandıktan sonra size kaç liraya mal olacağını düşündükten sonra, akım korumalı prizlere verilen fiyatların aslında o kadar da pahalı olmadığını düşüneceksiniz.

Piyasada çok çok ucuza bile sözde akım korumalı prizler satılmaktadır. Ucuz etin yahnisi yavan olacağı gibi daha beter sorunlar da başınıza açabilir. O yüzden en iyisi güvendiğiniz bir markadan, kaliteli bir akım korumalı priz alın.

Örnek, kaliteli bir akım korumalı priz örneği.

https://www.merterelektronik.com/S-link-Swapp-SPG9J05-5li-Akim-Korumali-Priz-Coklayici-15-Mt,PR-49266.html

Bir Yorum Bırak

Bilgigi.Com - Tüm hakları saklıdır © 2018 Genel Blog,Bilgi Blogu.