8. Sınıf Kitapları

8. Sınıf Kitapları

  1. sınıf kitapları hem liseye geçiş için temel oluşturmakta hem de sizi liseye geçiş sınavına hazırlamaktadır. Bu kitaplar arasında Türkçe, matematik, fen bilimleri, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerine ait bilgiler bulabilirsiniz. Bu konular çerçevesinde kendi içerisinde soru bankası ve konu anlatımı olarak ikiye ayrılan 8. sınıf kitapları arasından ihtiyacınıza en uygun olanları tercih etmelisiniz. Eğer bu döneme ait konu eksiğiniz varsa önce onları tamamlamanız gerekir. Çünkü bu konu ilerleyen dönemlerde daha geniş haliyle tekrar karşınıza çıkacaktır. Bunu halletmek için 8. sınıf kitapları arasından konu anlatımına yönelik olanları tercih edebilirsiniz.

  1. Sınıf Hazırlık Kitapları

Özellikle yaz tatilinde öğrenciler tarafından daha çok tercih edilen 8. sınıf hazırlık kitapları yeni bir sınıfa başlamadan önce öğrenmeniz gereken bilgileri içerir. Sekizinci sınıfta o yılın konularının yanı sıra liseye giriş sınavına da hazırlanacağınızdan dolayı planlı bir şekilde çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden kendinize 8. sınıf hazırlık kitapları satın almalısınız. Böylece o yıl boyunca dersler size fazla zor gelmeyecek ve liseye giriş sınavına daha kolay bir şekilde hazırlanabileceksiniz. Bu amaçla internet üzerinden 8. sınıf hazırlık kitapları bakıp en iyi olanı kendinize satın alabilirsiniz.

  1. Sınıf Soru Bankası
  2. sınıf soru bankası kitapları hem o yılın konularını pekiştirmeniz hem de lise sınavına hazırlanmanız için ayrı bir öneme sahiptir. Bu kitaplar sayesinde birbirinden farklı soru tiplerini görebilirsiniz. Her bir soruya dair çözümlü anlatıma yer veren 8. sınıf soru bankası kaynakları daha fazla işinize yarayacaktır. Bunlara sahip olabilmek için yayınların internet mağazalarını ziyaret etmeniz gerekir. Her ders için özel olarak hazırlanan bu kitaplarda hem özgün hem de çıkmış soruları bulabilirsiniz. Bunun için alacağınız kaynağın fiyatından çok kalitesine bakmanız gerekecektir. 8. sınıf soru bankası alırken fiyat ve kalite dengesini en iyi sağlayan kitaplara öncelik verebilirsiniz.

  1. Sınıf Matematik

Sekizinci sınıfta öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği kaynaklar genellikle matematik dersine ait olmaktadır. Çünkü 8. sınıf matematik dersine ait konular liseye giriş sınavında çıkabilecek çok sayıda başlığa sahiptir. Bunlarla ilgili çıkabilecek soruları yapabilmek için konu anlatımı ve soru bankası kitaplarına ağırlık vermeli, derslere ait konuları tekrar dinlemelisiniz. İnternette yer alan 8. sınıf matematik video anlatımları fazlasıyla işinize yarayacaktır. Her biri uzman ve deneyimli hocalar tarafından hazırlanan içerikler sizi başarıya götürecektir. 8. sınıf başta olmak üzere tüm derslere ait kaynaklara ulaşabilmek için Tonguç Mağaza’yı ziyaret edebilirsiniz: https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/filter/28/8-sinif

 

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?